Павло Шаройко
Павло Шаройко 5 канал

КДБ Білорусі затримало в Мінську українського журналіста Павла Шаройка: подробиці

У вітчизняному МЗС інформацію про затримання журналіста коментують сухо – про затримання знають

КДБ Білорусі затримало в Мінську українського журналіста Павла Шаройка – йому, за непідтвердженою поки що інформацією, закидають шпигунство. Зник він іще 25-го жовтня, і лише потому зміг листом повідомити  дружині про арешт. Українця провідав вітчизняний консул, утім, якихось подробиць – окрім того, що умови утримання начебто задовільні, на загал в українському МЗС не розголошують.

Власного кореспондента "Українського радіо" арештували у Білорусі – таку заяву оприлюднили в компанії. Їм, зі свого боку, про це повідомила дружина журналіста. "Сьогодні зранку мені стало відомо від дружини Павла Олени, що Павло заарештований. Шаройко – власний кореспондент "Українського радіо" в Мінську, в Білорусі", – розповіла заступниця головного редактора "Українського радіо" Світлана Мялик.

Генеральний продюсер "Українського радіо" Дмитро Хоркін згадує: "Павло Шаройко робив спецрепортажі на дуже гострі й гарячі, дражливі теми для Росії. Його останні три репортажі стосувались: перший – російсько-білоруських навчань "Захід", він виходив у прямий ефір із гострим критичним репортажем. Про Павла Гриба, затриманого на території Білорусі. І була робота щодо Тристоронньої контактної групи".

Для "Українського радіо" Шаройко робив репортажі з 2015 року. Востаннє на зв'язок із редакцією виходив 23 жовтня – за два дні до арешту. Пошуки результату не дали.

"Я його розшукую весь останній тиждень. Жоден телефон не відповідав. І як мені сказала Олена – дружина Павла – телефони були заблоковані. Намагалася неодноразово зв'язатися з нашим посольством в республіці Білорусь, з консульством, з послом. Мовляв, у нас пропав журналіст, допоможіть. Мені казали, що не за адресою", – каже Світлана Мялик.

Дружина затриманого Олена нині в Києві, з журналістами спілкуватися вона категорично відмовляється. Із чоловіком побачитися їй не дають – спілкування лише листами. За попередньою інформацією, Павла Шаройка схопило КДБ Білорусі за підозрою у шпигунстві.

Про затримання журналіста три тижні нічого не повідомляли не лише в Україні, а й у Білорусі. Правозахисниця Анастасія Лойко зазначає: "Мене дуже дивує, що ніхто з родичів не озвучив цієї інформації. Білоруські державні ЗМІ поки що про це теж не говорили. Тобто тут дуже багато питань, які змушують задуматися. Я сподіваюся, що хоча б з ним там нормально обходяться, бо в нас є багато фактів тортур у в'язниці КДБ".

У вітчизняному МЗС інформацію про затримання журналіста коментують сухо. Тим часом у Національній спілці журналістів заявили – Шаройка вже відвідав консул України, втім, подробиці невідомі.

Євгенія Подобна, Ігор Селянінов, "5 канал"

Попередній матеріал
Які три європейські лоукости прийдуть в Україну наступного року – ексклюзивне інтерв'ю з Володимиром Омеляном
Наступний матеріал
Tesla презентувала найшвидший серійний електрокар Roadster – відео
Loading...