Павло Шаройко
Павло Шаройко 5 канал

"Вирішили, що шпигун": подробиці про затриманого у Білорусі журналіста "Українського радіо"

Білоруський КДБ вважає, що Павло Шаройко "працював" під керівництвом радника посольства України в Білорусі Ігоря Скворцова. Останньому вже заборонили в'їзд до країни

Українського журналіста Павла Шаройка затримали у Білорусі за шпигунство. Принаймні, про це заявляє Комітет держбезпеки Білорусі, передає "5 канал". 

Як стало відомо, на думку білоруських правоохоронців, журналіст створив агентурну мережу серед громадян Білорусі, які за винагороду збирали для нього розвідувальні відомості. Також стверджують: Павло Шаройко нібито зізнався, що є співробітником кадрового апарату розвідки. А посаду власкора "UA: Українське Радіо" чоловік буцімто отримав для прикриття.

"У ході слідства отримали переконливі докази його протиправної діяльності, що завдає шкоди Республіці Білорусь. Під час обшуків у Шаройка виявили копії розвідувальних донесень, "надісланих ним же раніше у центр". Унаслідок цього сам Шаройко визнав, що є співробітником кадрового апарату військової розвідки і працює під прикриттям, а сам має звання полковника", – повідомив представник КДБ Білорусі Дмитро Побяржин.

Білоруський КДБ також зазаначє, що Шаройко "працював" під керівництвом радника посольства України в Білорусі Ігоря Скворцова, який насправді, як стверджують у КДБ, працює у Головному управлінні розвідки Міноборони.

Додамо, що Скворцова офіційний Мінськ уже оголосив персоною нон-грата. "5 канал" намагається дізнатися подробиці в українського зовнішньополітичного відомства. 

Нагадаємо, 25 жовтня на території Білорусі зник журналіст "UA: Українське Радіо" Павло Шаройко. Востаннє на зв'язок із редакцією виходив 23 жовтня – за два дні до арешту. Про затримання журналіста три тижні нічого не повідомляли не лише в Україні, а й у Білорусі.  

Попередній матеріал
Покладання квітів, відзнаки героям: яким був візит Порошенка до Дніпра
Наступний матеріал
Росія готується до стратегічної наступальної операції на Захід – експерт
Loading...