Георгій Тука
Георгій Тука 5 канал

Недійсними будуть паспорти і окремих росіян: Тука пояснив, як діятиме постанова Кабміну

Читайте по-русски
Влада Росії своїми діями з паспортами буде тільки збільшувати кількість своїх громадян, які стануть нев'їзними в Україну

Про це в ефірі програми "Інформаційний вечір" на "5 каналі" розповів заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО Георгій Тука.

Тука нагадав, що в середу урядом було прийнято дві постанови стосовно паспортизації Росією українських громадян. Кабмін має право в разі недружніх дій із боку іноземних країн визнавати їхні паспорти недійсними.

"Йдеться не про конкретний паспорт, а про ті паспорти, які видаються в певних державних російських установах. На сьогодні РФ оголосила, що видаватиме паспорти у двох пунктах у Ростовській області. Згідно з додатком, паспорти, видані тут, вважатимуться недійсними", – пояснив Тука.

За його словами, база паспортів є у відкритому доступі, й зауважив: "Не тільки паспорти жителів окупованих територій, які побажають отримати російське громадянство, вважатимуться недійсними, але й паспорти самих росіян, які будуть отримувати їх у цих двох установах".

Тука додав, що в понеділок, 13 травня, на зустрічі в Брюсселі на найвищому рівні обговорять питання паспортизації Росією.

"У мене є напівофіційна інформація, що наші колеги вже оцінили такий санкційний винахід. Для країн ЄС це не новий механізм, бо вони не визнають закордонні паспорти РФ, які видаються в Криму. Але тоді Росія зробила хід конем і почала видавати паспорти в Краснодарському краї", – зазначив заступник міністра.

Однак, за словами Туки, у постанові Кабміну враховано навіть це.

"У формулюванні постанови йдеться, що як тільки ми отримаємо інформацію, що паспорти мешканцям Донецька чи Луганська видаються чи то в Санкт-Петербурзі, чи в Москві – то автоматично до цього санкційного списку долучимо й ці установи. Таким чином, скільки б росіяни не бігали, вони тільки будуть поширювати кількість своїх громадян, які стануть нев'їздними в Україну", – пояснив заступник міністра.

Тука додав: "Тобто мешканцям окупованих територій із таким паспортом не дозволять потрапити на територію, контрольовану Києвом. Більше того, вони не зможуть отримувати пенсій російських за цими паспортами і українські, відповідно, теж".

Повний запис програми дивіться тут:

 

Попередній матеріал
"Морський" трибунал ООН: міжнародний адвокат ущент розгромив аргументи РФ
Наступний матеріал
Народний депутат І-IV, VI скликань Павло Мовчан у програмі "Кендзьор" – відео
Loading...

Суд залишив Насірову закордонний паспорт

Вільний в'їзд у 133 держави світу: Порошенко нагадав про переваги українського паспорта над російським

Полторак розповів, як має реагувати Україна на російську паспортизацію ОРДЛО

Бойовики прискорили видачу паспортів РФ мешканцям окупованих територій

Видача російських паспортів українцям: ЄС уважно стежитиме за ситуацією

РФ хоче легітимізувати відкрите вторгнення на Донбас: у Відні під час засідання ОБСЄ Україна зробила заяву