Андрій Парубій серед "опоблоківців"
Андрій Парубій серед "опоблоківців" 5 канал

Не бійкою єдиною: як пройшло засідання Ради, де ухвалили перейменування УПЦ МП

Після голосування невдоволені опоблоківці підбігли до спікера – той, своєю чергою, попросив їх "не біснуватися"

Московський Патріархат має чітко вказувати в своїй назві, що це не Українська Церква, а філія Російської. Так вирішили народні депутати і підтримали закон "Про свободу совісті та релігійні організації". Голосів "за" – 240. Парламентарі переконані – Церква, яка керується з країни агресора, не може називатися українською і запропонували відповідній релігійній організації самостійно себе перейменувати. Проти голосував Опоблок. Врешті ранкове засідання завершилося бійкою. Але все по порядку – сюжет Анни Мірошниченко.

На колінах під вікнами парламенту парафіяни Московського Патріархату молилися. А депутати готувалися озвучити в сесійній залі, як має називатися нинішня Українська Православна Церква Московського Патріархату.

"Якщо йдеться про РПЦ, то вона не може називатися Київська церква, чи Житомирська, вона має називатися російська православна церква, а далі можна додавати: в Житомирі, в Києві", – переконаний нардеп від БПП та співавтор законопроекту Олександр Бригинець

Така назва має бути вказана в церковному статуті, наполягають законотворці і додають – Церква, яка підпорядковується Москві, не може бути присутня у військових підрозділах. Таку норму прописали в законі.

"Я не знаю, навіщо це робити. На жаль, хазяїн вашого телеканалу зробив релігійне питання елементом передвиборчої програми", – переконаний голова фракції "Опоблок" Вадим Новинський.

Перейменування – насильницьке. Розпалює ворожнечу і націлене на рейдерське захоплення церковних земель. Опозиційний блок назвав ініціативи колег антиправославними і закликав покаятися.

"Немає Російської Православної Церкви. Є УПЦ, головою є Онуфрій, все інше це провокації, це спекуляції навколо церковного питання", – переконаний опоблоківець Михайло Скорик.

Прихильники ж перейменування не забарилися з відповіддю.

"Української Православної Церкви МП в Україні вже не існує. Тому нам треба з вами зробити сьогодні практичні речі – назвати речі своїми іменами", – висловилася нардеп від БПП Оксана Білозір.

"Якщо людина хоче йти до московської церкви, вона має розуміти, що вона йде до РПЦ. Не до української церкви, а до церкви, патріарх якої діє проти нашої державності", – наголосив парламентар від "Народного фронту" Сергій Висоцький.

Уже після голосування невдоволені представники Опозиційного блоку підбігли до спікера. Той, своєю чергою, попросив опоблоківців "не біснуватися".

А коли діалогу з президією не вийшло, обурений депутат не стримався – Нестор Шуфрич спересердя зірвав плакат із написом "проти Медведчука". І тут колегам із Нарфронту, які цей плакат на трибуну і причепили, увірвався терпець.

Зчинилася парламентська бійка. Плакат уцілів. А от депутатам від опозиційного блоку перепало.

"Я відчув поштовх з півоберту, не встиг роздивитися, хто. Ніколи я не бачив, щоб люди були настільки скаженими і божевільними", – заявив Шуфрич.

Той, хто показав опоблоківцям кулака, – нардеп Юрій Береза – вже після бійки коментувати свої дії не схотів.

Утім, дехто з нарфронтівців усе ж таки дав лаконічну пораду колегам з Опозиційного.

"Їм треба зараз звикати до того, що їхні права будуть обмежені", – підсумував нардеп Андрій Левус.

Анна Мірошниченко, Юрій Усік, Олексій Тищенко, "5 канал"

Бійку в Раді з влучною озвучкою можна глянути тут:

Попередній матеріал
Трагедія літака Іл-76: розгляд скарги обвинуваченого Назарова перенесли
Наступний матеріал
Запорізька АЕС тепер має комплекс перероблення ядерних відходів: будівництву сприяла Єврокомісія
Loading...

ВР зобов'язала УПЦ МП зазначити в назві приналежність до Церкви Росії

Пленарне засідання Верховної Ради України – відео

Що об'єднало Тимошенко та Новинського: ТОП-5 прогульників комітетів Ради

Верховний Суд почав розгляд позову УПЦ МП до Верховної Ради щодо томосу

Обговорення воєнного стану: як радикали та "Батьківщина" заблокували трибуну – включення з ВР

Пленарне засідання Верховної Ради: розгляд проекту Держбюджету – відео