Московський Патріархат має чітко вказувати в своїй назві, що це не Українська Церква, а філія Російської. Так вирішили народні депутати і підтримали закон "Про свободу совісті та релігійні організації". Голосів "за" – 240. Парламентарі переконані – Церква, яка керується з країни агресора, не може називатися українською і запропонували відповідній релігійній організації самостійно себе перейменувати. Проти голосував Опоблок. Врешті ранкове засідання завершилося бійкою. Але все по порядку – сюжет Анни Мірошниченко.
На колінах під вікнами парламенту парафіяни Московського Патріархату молилися. А депутати готувалися озвучити в сесійній залі, як має називатися нинішня Українська Православна Церква Московського Патріархату.
"Якщо йдеться про РПЦ, то вона не може називатися Київська церква, чи Житомирська, вона має називатися російська православна церква, а далі можна додавати: в Житомирі, в Києві", – переконаний нардеп від БПП та співавтор законопроекту Олександр Бригинець
Така назва має бути вказана в церковному статуті, наполягають законотворці і додають – Церква, яка підпорядковується Москві, не може бути присутня у військових підрозділах. Таку норму прописали в законі.
"Я не знаю, навіщо це робити. На жаль, хазяїн вашого телеканалу зробив релігійне питання елементом передвиборчої програми", – переконаний голова фракції "Опоблок" Вадим Новинський.
Перейменування – насильницьке. Розпалює ворожнечу і націлене на рейдерське захоплення церковних земель. Опозиційний блок назвав ініціативи колег антиправославними і закликав покаятися.
"Немає Російської Православної Церкви. Є УПЦ, головою є Онуфрій, все інше це провокації, це спекуляції навколо церковного питання", – переконаний опоблоківець Михайло Скорик.
Прихильники ж перейменування не забарилися з відповіддю.
"Української Православної Церкви МП в Україні вже не існує. Тому нам треба з вами зробити сьогодні практичні речі – назвати речі своїми іменами", – висловилася нардеп від БПП Оксана Білозір.
"Якщо людина хоче йти до московської церкви, вона має розуміти, що вона йде до РПЦ. Не до української церкви, а до церкви, патріарх якої діє проти нашої державності", – наголосив парламентар від "Народного фронту" Сергій Висоцький.
Уже після голосування невдоволені представники Опозиційного блоку підбігли до спікера. Той, своєю чергою, попросив опоблоківців "не біснуватися".
А коли діалогу з президією не вийшло, обурений депутат не стримався – Нестор Шуфрич спересердя зірвав плакат із написом "проти Медведчука". І тут колегам із Нарфронту, які цей плакат на трибуну і причепили, увірвався терпець.
Зчинилася парламентська бійка. Плакат уцілів. А от депутатам від опозиційного блоку перепало.
"Я відчув поштовх з півоберту, не встиг роздивитися, хто. Ніколи я не бачив, щоб люди були настільки скаженими і божевільними", – заявив Шуфрич.
Той, хто показав опоблоківцям кулака, – нардеп Юрій Береза – вже після бійки коментувати свої дії не схотів.
Утім, дехто з нарфронтівців усе ж таки дав лаконічну пораду колегам з Опозиційного.
"Їм треба зараз звикати до того, що їхні права будуть обмежені", – підсумував нардеп Андрій Левус.
Анна Мірошниченко, Юрій Усік, Олексій Тищенко, "5 канал"
Бійку в Раді з влучною озвучкою можна глянути тут: