5 канал

Запорізька АЕС тепер має комплекс перероблення ядерних відходів: будівництву сприяла Єврокомісія

Запропонували нове обладнання для утилізації відходів європейські фахівці

На найбільшій у Європі Запорізькій атомній електростанції відкрили комплекс перероблення ядерних відходів АЕС. Він збудований у межах міжнародної програми технічної допомоги ТАСІС за сприяння Європейської комісії. Раніше ж в України були проблеми із переробкою відходів і їх доводилося передавати Росії, сплачуючи за це гроші.

У діжках з радіоактивними відходами матеріали й запчастини з активної зони реактора, які нині пресують. 6 тисяч кубометрів небезпечних відходів – саме стільки запорізька АЕС накопичила за сорок років роботи. Їх зберігають у спеціальних блоках, які нині переповнені.

"З часів Радянського Союзу всі атомні станції не комплектувалися комплексами з переробки радіоактивних відходів. Тверді радіоактивні відходи просто навалом накопичувалися у трьох типах сховищ – для низько, середньо і високоактивних відходів. І темпи накопичення, особливо це стосувалося низько і середньоактивних відходів, були просто такими загрозливими", – пояснив президент НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашковський.

Запропонували нове обладнання для їхньої утилізації європейські фахівці. В межах міжнародної програми технічної допомоги ТАСІС, звели комплекс перероблення ядерних відходів. Виділили на це 11,5 мільйона євро.

"На нашу думку, створення такого комплексу слугує підвищенню ядерної безпеки. Дуже важливо, щоб Запорізька АЕС, яка є найбільшою атомною станцією в Європі, мала обладнання для перероблення радіоактивних відходів", – зазначив керівник проекту від Єврокомісії Хенк Ван Рай.

Такі щільно пресовані відходи займатимуть вдесятеро менше місця, кажуть фахівці. Потім їх на довічно розмістять у державному ядерному сховищі.

Михайло Воронов, Юрій Петришин, "5 канал"

Попередній матеріал
Не бійкою єдиною: як пройшло засідання Ради, де ухвалили перейменування УПЦ МП
Наступний матеріал
Готові тільки гуртожиток і казарма: на Одещині зірвали терміни зведення військового містечка для моряків
Loading...

Ймовірному замовнику вбивства АТОвця "Сармата" обрали запобіжний захід – включення

У Запоріжжі бійці новоствореної бригади тероборони вперше присягнули Україні

Поліція затримала ймовірного замовника вбивства ветерана АТО Олешка

Сказали "дякую" і відпустили: у Запоріжжі до військкоматів прийшло у 1,5 рази більше резервістів

У Запоріжжі заборонили полювання на час воєнного стану

У нове житло з новими планами: як у Запоріжжі нацгвардійці з родинами святкували новосілля