Радикали та "Батьківщина" заблокували трибуну
Радикали та "Батьківщина" заблокували трибуну 5 канал

Обговорення воєнного стану: як радикали та "Батьківщина" заблокували трибуну – включення з ВР

Через неможливість розпочати позачергове засідання, спікер парламенту оголосив перерву

Верховна Рада зібралася на позачергове засідання. Основне питання – ухвалення указу Президента про запровадження воєнного стану в Україні. Зареєструвалися в залі 338 народних обранці, проте обговорення так і не розпочали. Представники Радикальної партії не давали висловитися спікеру Андрію Парубію. За перебігом подій стежить кореспондентка Анна Мірошниченко.

Верховна Рада зібралася, депутати приїхали зі своїх округів на робочі місця, втім позачергове засідання так і не розпочалося. Радикали та фракція ВО "Батьківщина" заблокували трибуну сесійної зали.

Попри присутність чільників силових відомств, які були готові звітувати про ситуацію, вони також так і не отримали слова. Голова ВР Андрій Парубій, під вигуки "Перерва!" представників РПЛ та "Батьківщини", намагався говорити про збройну агресію Росії.

В таких умовах розпочати засідання було неможливо, тож спікер оголосив перерву. В кулуарах парламенту нардепи від "Радикальної партії" запевняють, що вони не проти запровадження воєнного стану в Україні, втім вимагають попередніх консультацій з Президентом.

"Ми абсолютно погоджуємося розглядати питання, просто абсолютного логічно було би, виносячи таке питання в парламент, Президенту провести консультацію з головами фракцій. Ну це логічно. Цих консультацій не було. І ми наполягали, щоб вони відбулися до початку розгляду питань. Засідання передбачене закрите, але пресу пустили. Ми так розуміємо, що хотіли продемонструвати виступ Президента, потім засідання закрити і вирішуйте. Ми вважаємо, що на даному питанні піаритися абсолютно не можна", – заявив нардеп від РПЛ Ігор Мосійчук.

"Зараз мільйони людей дивляться телебачення, щоб почути міністра оборони, міністра закордонних справ, керівника Генштабу, прем'єр-міністра та Президента України. Замість того, щоб чути їх, про те, що відбулося з нашими моряками, що буде далі з країною, що буде з курсом долара, що буде з банківськими заощадженнями, що буде з роботою підприємств і відомства і так далі… Замість цього ми чуємо крики радикалів і "Батьківщини" і якусь дикунську поведінку", – обурився народний депутат від БПП Олексій Гончаренко.

Реакція на виступ Президента України Петра Порошенка з Банкової у обранців також була різною.

"Президент втік. Не захотів спілкувати, не бачив потреби спілкуватися з головами фракцій. Він просто втік від цього спілкування. І це його реальне ставлення до людей. Бо депутати це не просто якісь амбітні люди в парламенті, це представники народу, це ті, кого вибрали. І вони мають пояснити людям, що відбувається", – вважає заступник голови ВР Оксана Сироїд.

"Це прямий напад збройних сил однієї країни на ЗС іншої. Законодавство визначає, що в разі таких подій Президент після проведення засідання РНБО пропонує відповідний указ про запровадження воєнного стану парламенту. Що і було зроблено. На сьогодні парламент відмовився розглядати це питання, я саме так це сприймаю. Наступною, очевидно, має бути реакція суспільства, журналістів", – зазначив заступник голови фракції БПП Сергій Березенко.

Попередній матеріал
Екстрене засідання Радбезу ООН у зв'язку з актом агресії Росії проти України – відео
Наступний матеріал
Мобілізація поки що не планується – Президент про можливий воєнний стан
Loading...
Запровадження воєнного стану в Україні: позачергове засідання Верховної Ради – трансляція

Запровадження воєнного стану в Україні: позачергове засідання Верховної Ради – трансляція

Прокуратура Одещини порушила справу за фактом агресивного ведення війни ЗС РФ

Прокуратура Одещини порушила справу за фактом агресивного ведення війни ЗС РФ

Засідання Комітету ВР з питань нацбезпеки та оборони про запровадження воєнного стану – трансляція

Засідання Комітету ВР з питань нацбезпеки та оборони про запровадження воєнного стану – трансляція

Туск: Європа залишиться одностайною в підтримці України

Туск: Європа залишиться одностайною в підтримці України

У Європарламенті обговорять нові санкції проти РФ через дії в Азовському морі

У Європарламенті обговорять нові санкції проти РФ через дії в Азовському морі

Реакція Польщі на загострення в Азовському морі: розмова Порошенка з  Дудою та екстрена нарада польських силовиків

Реакція Польщі на загострення в Азовському морі: розмова Порошенка з Дудою та екстрена нарада польських силовиків