"Європейська солідарність"
"Європейська солідарність" eurosolidarity.org

Нардепи від "ЄС" закликали голову парламенту забезпечити дотримання свободи слова

  Читайте по-русски
  Під час зустрічі з головою ВР також обговорили ініціативу депутатів більшості щодо законопроєкту про засоби масової інформації

  Під час зустрічі із головою Верховної Ради Дмитром Разумковим депутати фракції "Європейська солідарність" заявили, що свобода слова в Україні опинилася під загрозою, на демократичні ЗМІ здійснюються атаки силовиків, одіозні персонажі команди Януковича відверто погрожують виданням із міжнародною репутацією, а представники президентської монобільшості ініціюють законодавчі ініціативи, подібні до "диктаторських законів" 16 січня.

  Слід зазначити, що зустріч була ініційована депутатами фракції після того, як були здійснені обшуки власника телеканалу "Прямий" Володимира Макеєнка.

  "Події останніх тижнів у сфері свободи слова викликають дуже серйозну тривогу у всіх, хто розуміє, що Україна не Росія. Ми бачимо спроби повністю розвернути Україну до путінської моделі державного управління. Це обшуки на опозиційних телевізійних каналах, це і пропозиції законопроєктів, які мають на меті загнати в рамки журналістську спільноту, загнати в рамки свободу слова в Україні", – підкреслив співголова фракції "Європейська солідарність" Артур Герасимов.

  "Перше – це пропозиції команди Зеленського внести зміни до Кримінального кодексу України щодо кримінальної відповідальності журналістів за нібито маніпуляції. У жодній демократичній країні світу такого немає. Відповідальність за публікацію і видачу в ефір неправдивої інформації й зараз передбачена українським законодавством. Ми всі бачили атаку на судову систему, ми бачимо концентрацію керівництва правоохоронними органами, – тому цей законопроєкт щодо кримінальної відповідальності для журналістів може бути використаний виключно з однією метою – згорнути свободу слова в Україні", – переконаний Артур Герасимов.

  За його словами, під час зустрічі з головою ВР також обговорили ініціативу депутатів більшості щодо законопроєкту про засоби масової інформації.

  "Як кажуть, диявол криється в деталях та в дрібному шрифті. В цьому законопроєкті пропонується застосовувати принципи так званого фейр-плей. Але існують обґрунтовані підозри, що це буде використано для того, щоб повернути фінансово-податкові тиски, які існували наприкінці 90-х і на початку 2000-х. Усі пам’ятають, як тоді через податкову могли закривати ЗМІ, особливо опозиційні, могли редагувати їхню політику, могли відлякувати рекламодавців", – підсумував депутат.

  Як повідомляв 5.UA, напередодні слідчі ДБР провели обшук у квартирі власника каналу Володимира Макеєнка. У Державному бюро розслідувань заявили: слідчі дії пов'язані з можливим ухиленням від сплати податків під час операції купівлі-продажу телеканалу "Прямий". У "Європейській солідарності" називають такі дії слідчих наступом на свободу слова.

  Попередній матеріал
  За депутата Дубневича внесли заставу
  Наступний матеріал
  "Припинення" вогню від окупантів: під обстрілами постраждав український військовий – Міноборони
  Loading...

  Обшуки у власника телеканалу "Прямий": депутати "ЄС" звертаються до спікера Ради – відео (оновлено)

  "ІнфоДень": у студії Помазанов, Таран, Величкович і Загородній

  Урядовий проєкт бюджету за день "всох" на 15 млрд гривень – Гончаренко

  Міжнародне визнання ПЦУ продовжуватиметься – Порошенко зустрівся з Епіфанієм

  "До грудневого саміту НАТО": Порошенко закликає владу підтримати підготовлену "ЄС" заяву України щодо ПДЧ в Альянсі

  "Європейська солідарність" виграла суд у News One