Петро Порошенко
Петро Порошенко Facebook / Петро Порошенко

"До грудневого саміту НАТО": Порошенко закликає владу підтримати підготовлену "ЄС" заяву України щодо ПДЧ в Альянсі

Читайте по-русски
Генсек НАТО Єнс Столтенберг уже закликав країни Альянсу розширити військову допомогу Україні

"Європейська солідарність" підготувала проєкт звернення до грудневого саміту НАТО щодо вступу України до Альянсу. Про це повіддомив голова "Європейської солідарності", п'ятий президент України Петро Порошенко, йдеться на сайті політсили

"Не сумніваюся, що політико-дипломатичним шляхом ми відновимо територіальну цілісність країни. Але це не змінить агресивної природи північно-східної сусідки", – сказав Порошенко. Сталий мир та надійна безпека можливі лише, якщо Україна стане членом НАТО, наголосив політик.

Порошенко нагадав, що у 2008 році Бухарестський саміт вирішив, що Україна стане членом НАТО і що за останні п'ять років Україна і НАТО зблизились як ніколи. Крім того, зараз більшість українців – за членство в НАТО, і ця мета зафіксована в Конституції.

"Наш час настав. Офіційні представники Альянсу постійно наголошують, що двері НАТО для України відкриті. Давайте скажемо, що ми вже прийшли. Годі переминатися з ноги на ногу. Чому цей крок потрібно зробити саме зараз? Бо наступного місяця – саміт НАТО", – підкреслив лідер "Європейської солідарності".

Він зазначив, що поставити на порядок денний питання про План дій щодо членства в НАТО – упершу чергу обов'язок українського президента. А парламент нового скликання має нагоду продемонструвати політичну волю щодо вступу України до НАТО.

"Пропонуємо уповноважити голову Верховної Ради разом із президентом і прем'єр-міністром поставити підпис під відповідним зверненням до грудневого саміту НАТО. Воно має продемонструвати консолідовану позицію законодавчої і виконавчої влади у питанні євроатлантичної інтеграції", – сказав п'ятий президент.

Він закликав колег-парламентарів підтримати пропозицію "Європейської солідарності" наступного тижня.

Нагадаємо, раніше генсек НАТО Єнс Столтенберг закликав країни Альянсу розширити військову допомогу Україні.

Як повідомляв 5.UA, 22 жовтня 2019 року Порошенко та новопризначена посол Британії обговорили перспективи України на шляху в НАТО. 

Дивіться також фотогалерею за темою:

Саміт НАТО за участі України: хто з ким мав зустрічі та хто кому тис руку – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Останнім часом дуже "спекотно": захисники Кримського розповіли про неадекватну поведінку ворога
Наступний матеріал
Корупційний скандал: троє "слуг народу" хочуть дати свідчення у справі про хабарі – Холодницький
Loading...