Петро Порошенко і Епіфаній
Петро Порошенко і Епіфаній eurosolidarity.org

Міжнародне визнання ПЦУ продовжуватиметься – Порошенко зустрівся з Епіфанієм

Читайте по-русски
Нині продовжується розпочатий минулого року рух дорогою, на яку українці ступили 300 років тому

Визнання Православної церкви України Елладською православною церквою – це перший крок, і цей процес буде продовжено. Команда "ЄС" і всі вірні звертаються, в тому числі і до діаспори, і до прихожан церков у відповідних державах для того, щоб питання продовження визнання української церкви було одним з перших на порядку денному. Про це сказав п’ятий президент України, лідер політичної партії "Європейська Солідарність" Петро Порошенко під час зустрічі з Митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм.

Петро Порошенко також зазначив, що довгий час не зустрічався з предстоятелем Православної церкви України і за цей період відбулася велика кількість знаменних подій.

"Дозвольте мені як християнину, прихожанину нашої церкви привітати Вас, всю нашу церкву з декількома величезними подіями. Перше – це визнання Елладською церквою нашої церкви. Це є дуже наполегливі молитви наших вірних, наполегливі Ваші молитви, коли Господь почув Вас, наполегливі молитви Його Всесвятості Вселенського Патріарха, Синоду", – сказав п'ятий президент України.

За його словами, нині продовжується розпочатий минулого року рух дорогою, на яку українці ступили 300 років тому.

"Я висловлюю тверде переконання, що це перший крок, ця дорога буде продовжена. І дуже важливо, що і наша команда, і всі вірні звертаються, в тому числі і до діаспори, і до прихожан церков у відповідних державах для того, щоб питання продовження визнання нашої церкви було обов’язково високо на порядку денному", – наголосив політик.

Петро Порошенко і Епіфаній
Петро Порошенко і Епіфанійeurosolidarity.org

Петро Порошенко також привітав Митрополита Епіфанія з блискучим візитом до Сполучених Штатів Америки.

"Ми маємо дуже надійні зв’язки і я дуже задоволений позитивними відгуками і оцінкою тої величезної ролі церковної дипломатії. Фактично, це був перший візит нашої церкви в такій якості до США", – сказав Порошенко.

П’ятий президент України також наголосив:

"Дуже важливо, що це були не тільки релігійні зв’язки, громадські зв’язки. Дуже позитивні відгуки були про вашу зустріч з добрим другом України, моїм добрим другом Державним секретарем США Помпео. В поточних умовах, коли хтось намагається розхитати відносини між Україною та США, позитивну роль цього візиту важко переоцінити".

Петро Порошенко також привітав Митрополита Епіфанія з відзначенням "Нагородою Афінагора з прав людини" (Athenagoras Human Rights Award) за 2019 рік, яке відбулося на урочистому зібранні Ордену святого апостола Андрія – архонтів Вселенського Патріархату в Америці.

"Дозвольте мені привітати з високою нагородою, яку ви отримали в США. На жаль, про неї не дуже багато відомо в Україні. Але я думаю, що українці мають знати про те, що предстоятель нашої церкви, його труди, молитви, так само як і Синоду і всієї церкви, були дуже високо оцінені нашими американськими партнерами. В подальшому, я твердо переконаний, що нашу спільну роботу по розбудові церкви, а роботи тільки додається і, на жаль, протидія, яку демонструє російський агресор, для нього це чомусь надзвичайно важливо – боротися з нашою церквою… Але ми точно знаємо, за що ми молимося – ми молимося за Україну. Ми точно знаємо, що створення єдиної помісної автокефальної Православної церкви є державотворчим процесом", – резюмував він.

У свою чергу, предстоятель ПЦУ Епіфаній подякував Петру Порошенку за привітання та відзначив важливість цих подій для церковного життя.

"Справді протягом останніх днів відбулось дуже багато знаменних подій у житті нашої Української православної церкви, які засвідчують, що ми як церква надалі динамічно розвиваємось, утверджуємося і рухаємося до визнання з боку інших помісних православних церков", – сказав митрополит.

Епіфаній
Епіфанійeurosolidarity.org

Він розповів, що під час вручення йому такої поважної нагороди в США, саме в той день вперше відбулось поминання його як предстоятеля ПЦУ під час богослужіння, яке звершував Його Всесвятість Патріарх Варфоломій.

Митрополит Епіфаній наголосив, що нагороду вручено не йому особисто як предстоятелю ПЦУ, а загалом українському народові і тим, хто прагнув ці три століття мати свою українську незалежну помісну Православну церкву.

Він також зауважив, що під час візиту до США "ще раз пересвідчився, що ми маємо справді стратегічного партнера, який підтримує волевиявлення українського народу, і було засвідчено, що Америка і надалі підтримуватиме справжнє волевиявлення кожного українця, який бажає відвідувати ту церкву, яку він вважає своєю рідною".

"Я вірю, що надалі поступово, крок за кроком і інші церкви долучаться до цього процесу, і ми з часом станемо однією з визнаних всіма православними церквами церквою. Справжньою церквою українського народу", – зазначив Митрополит Київський і всієї України.

Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, що обговорили Помпео та Предстоятель ПЦУ Епіфаній у США.

Також дивіться фотогалерею за темою:

Предстоятеля ПЦУ Епіфанія офіційно звели на престол: як все відбувалося – ФОТО

Епіфаній
/
Епіфаній
Епіфаній
/
Епіфаній
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
Митрополит Епіфаній
/
Митрополит Епіфаній
/
/
/
/
/
Епіфаній
/
Епіфаній
/
Інтронізація
/
Інтронізація
/
/
/
/
/
Епіфаній
/
Епіфаній
Епіфаній
/
Епіфаній

Попередній матеріал
Рейтинг найдешевших метро Європи: Київ та Мінськ посіли перше місце
Наступний матеріал
"Великий крок уперед": спецпредставник ОБСЄ прокоментував початок розведення військ
Loading...

"Простягаючи руку церковного спілкування": Елладська церква надіслала листа про визнання ПЦУ

Особлива зустріч: що обговорили Помпео та Предстоятель ПЦУ Епіфаній у США

Елладська церква внесла у диптих ім'я предстоятеля ПЦУ Епіфанія

Визнання автокефалії ПЦУ: Вселенський Патріарх передав вітання вірянам

"Друга визначна подія після вручення Томосу": Драбинко пояснив важливість визнання ПЦУ

"Чудова і надихаюча новина": Порошенко подякував Варфоломію та Константинополю за підтримку ПЦУ