військовослужбовець ООС
військовослужбовець ООС 5 канал

Нардепи ухвалили закон про дезертирство

  Читайте по-русски
  Збільшується мінімальний строк служби за контрактом для осіб офіцерського складу з числа військовослужбовців льотного складу авіації з п'яти до десяти років

  Законопроєкт "Про внесення змін до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" щодо удосконалення деяких питань проходження громадянами військової служби" (№1227) підтримали 248 народних депутатів. Про таке повідомив "Укрінформ".

  Слід зазначити, що цей закон унормовує питання про невходження до чисельності Збройних сил України та інших військових формувань військовослужбовців, які самовільно залишили військову частину або місця служби, дезертирували зі Збройних сил України та інших військових формувань або добровільно здалися в полон.

  Початком призупинення військової служби визначено день внесення відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань на підставі заяви, повідомлення командира (начальника) військової частини про вчинене кримінальне правопорушення, поданих відповідно до частини четвертої статті 85 Дисциплінарного статуту ЗСУ.

  Відтепер початком призупинення військової служби визначено день внесення відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань на підставі заяви, повідомлення командира (начальника) військової частини про вчинене кримінальне правопорушення, поданих відповідно до частини 4 статті 85 Дисциплінарного статуту ЗСУ.

  При цьому визначено, що військовослужбовці, військову службу яким призупинено та стосовно яких обвинувальні вироки суду набрали законної сили, підлягають звільненню з військової служби, крім тих, яким вироком суду визначено міру покарання у вигляді службового обмеження, арешту з відбуттям на гауптвахті або триманням у дисциплінарному батальйоні.

  Однак військовим, стосовно яких суд виніс виправдувальний вирок, що набрав законної сили, або стосовно яких закрито кримінальне провадження, військова служба та контракт продовжується.

  Закон відтерміновує майбутнім військовослужбовцям призов на строкову військову службу в разі виявлення бажання здобути первинне військове звання офіцерського складу на весь період проведення військової підготовки.

  Також надається можливість служити на офіцерських посадах особам віком від 20 до 30 років, які не мають офіцерських звань, але здобули вищу освіту за ступенем не нижче бакалавра.

  Водночас з метою збереження льотного потенціалу Збройних сил збільшується мінімальний строк служби за контрактом для осіб офіцерського складу з числа військовослужбовців льотного складу авіації з п'яти до десяти років.

  Як повідомляв раніше 5.UA, у липні 2019 року в Одесі строковик підстрелив крадія на території зенітно-ракетного дивізіону.

  Попередній матеріал
  Суд відмовився зупинити рішення Нацради щодо ліцензії "112 Україна" – подробиці
  Наступний матеріал
  Стало відомо, що робитиме Євросоюз із російськими паспортами ОРДЛО

  Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про розділ посад столичного голови та чільника КМДА

  Ляшко та Шарій – без грошей: Рада скасувала держфінансування партій, які не подолали 5% поріг

  Засідання ВР: які законопроєкти мають розглянути народні обранці та на кого очікують із поясненнями

  До ВР внесли законопроєкт щодо "актуалізації статусів та пільг ветеранів" – подробиці

  Верховний Суд звернувся до Зеленського та ВР з приводу скандального законопроєкту щодо "суддівського врядування" – подробиці

  Закон про зменшення тиску на бізнес набув чинності – що зміниться