Війна на Донбасі проти російської окупації в об’єктиві італійського фоторепортера
Війна на Донбасі проти російської окупації в об’єктиві італійського фоторепортера Фото lastampa.it

Мінвет про заяву голови місії ООН: "Репарації на відновлення Донбасу має виплачувати Росія-агресор"

  Читайте по-русски
  За оцінками ООН, станом на 31 грудня 2018 року, унаслідок збройного конфлікту на Донбасі загинули від 12 тисяч 800 до 13 тисяч осіб

  Репарації на відновлення Донбасу має виплачувати країна-агресор. При цьому Київ готовий нести відповідальність за українських громадян. Так у Міністерстві у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб прокоментували слова голови Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільди Богнер про виплати "репарацій" потерпілим на Донбасі на Форумі єдності в Маріуполі. Відповідну заяву міністерство надало у відповідь на запит "Радіо Свобода".

  Як відомо, Богнер сказала: "Перехідний період має забезпечити, щоб ті люди, які постраждали і є жертвами конфлікту, отримали репарацію, щоб уряд узяв на себе відповідну відповідальність за те, щоб компенсувати або усунути цю шкоду". При цьому, за словами Богнер, це не означає, що уряд має взяти на себе відповідальність за завдання такої шкоди.

  Як пояснили у прес-службі відомства, спікери форуму не узгоджували своїх виступів із цим відомством, але виступ Богнер чула очільниця міністерства Оксана Коляда.

  У Мінветі зазначили, що не надають оцінок стороннім виступам, натомість надали роз’яснення своєї позиції щодо виплат цивільним особам, які постраждали від бойових дій на сході України.

  У відомстві наголосили: "За міжнародним досвідом, репарації виплачує країна-агресор, у нашому випадку має виплачувати Російська Федерація. Разом з тим, уряд України та Мінветеранів зокрема вважає, що Україна – країна, яка готова мати власну соціальну відповідальність за своїх громадян".

  За даними міністерства, на 2020 рік вже профінансована програма компенсації за зруйноване житло для мешканців Луганської і Донецької областей на суму 40 мільйонів гривень.

  У міністерстві проінформували: "Крім того, на 2020 рік в 10 разів збільшена сума на житлові програми для осіб з інвалідністю, учасників АТО/ООС, які є тимчасово переміщеними особами та для внутрішньо переміщених осіб. Таким чином на програму в 2020 році передбачено 248 445 тисяч гривень (в 2019 – 25 000 тисяч гривень). Також діє та розробляється низка місцевих програм із забезпечення житлом ВПО, які співфінансуються державним та місцевим бюджетами".

  У телефонному коментарі представниця міністерства уточнила – йдеться не про репарації, а про соціальні виплати.

  Зауважимо, що відповідно до визначення, зокрема в Українській дипломатичній енциклопедії, репарації – це відшкодування, яке держава відповідно до мирної угоди або інших міжнародних документів виплачує країнам, що стали жертвами нападу з її боку. Війна на Донбасі триває від 2014 року після російської окупації Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські "добровольці". За оцінками ООН, станом на 31 грудня 2018 року, унаслідок збройного конфлікту на Донбасі загинули від 12 тисяч 800 до 13 тисяч осіб.

  Як інформував 5.UA, командувач ООС повідомив, коли почнеться розведення військ у Петрівському

  Попередній матеріал
  У Росії не кажуть, куди перевезли двох українських політв'язнів  – адвокат
  Наступний матеріал
  NASA показало Олешківські піски з космосу – неймовірні фото
  Loading...