Масі Наєм, адвокат
Масі Наєм, адвокат 5 канал

Мають бути не кримінальні, а адміністративні справи – адвокат про підозри учасникам протестів

Читайте по-русски
Під час акції ніхто не постраждав, а фаєри не є вибуховими пакетами, які фігурують у підозрах, впевнений адвокат

У висунутих учасникам протестів під ОП підозрах мали б фігурувати не кримінальні, а адміністративні правопорушення, адже не було ані шкоди здоров'ю, ані значного пошкодження майна. Про це в ефірі ток-шоу "Політклуб" Віталія Портникова на "5 каналі" сказав адвокат Масі Наєм.

"Що стало зброєю – фаєр став зброєю. Не вибуховий пакет, як у всіх підозрах, а фаєр. Ніж є тільки в однієї людини, йому обрано запобіжний захід, я про це знаю. Думаю, це найбільша загроза з тих, що були в той день", – зазначив він.

"Але зараз Філімонову та іншим закидають, що в них була зброя, яка була заздалегідь підготована для нанесення тілесних ушкоджень. Це був фаєр. Але якщо дійсно нема шкоди, нема тілесних ушкоджень, такої шкоди, як нам описують – в 2 мільйони, тоді це не є кримінальним злочином. Це адміністративне правопорушення, за це має бути відповідальність не кримінальна. Дуже важливо, щоб була адекватна дія, співмірна завданій шкоді", – наголосив адвокат.

Своєю чергою директор департаменту МВС Артем Шевченко зауважив, що піротехніка не завжди є зброєю, але стає такою у випадку, коли нею намагаються зашкодити здоров'ю чи майну.

"Якщо ти прийшов з піротехнікою, підняв її вгору і просто палиш – не використовуючи як зброю, не кидаєш в напрямку сил правопорядку, не підносиш до іншої особи, не псуєш цим фаєром майно державне – то це не є зброя. Будь ласка – стій, дими, пали, скільки хочеш. Ми не перешкоджаємо. Якщо ти цим починаєш загрожувати майну і здоров'ю, кидаєш його в поліцію і робиш це системно, то це підтверджує злочинний намір і тоді це стає зброєю", – сказав Шевченко.

У відповідь Наєм зауважив, що на жодному з відеодоказів не зафіксовано, що Філімонов кидав фаєри в людей.

"Дуже важливий момент. Знаєте, коли завели справу? Дані внесли в ЄРДР о 20:12. Уявіть собі – о 19:30 почалася акція, о 20:12 вносять в ЄРДР, а пишуть у підозрі, що з 19:30 до 21:30 вчинялися незаконні дії. При тому, що акція закінчилася о 20:49. Тобто ще акція не закінчилася, а справа вже є", – розповів адвокат.

"У нас питають: якої справедливості ви хочете? Хоч раз було таке, щоб у вас вкрали телефон, ви прийшли в поліцію і одразу завели кримінальну справу? А по Каті Гандзюк – о 8:30 на неї напали, о 13:00 завели кримінальну справу. Я можу продовжувати. Ви всі знаєте, що кримінальні справи не заводяться так швидко", – додав Наєм.

Дивіться повний запис програми "Політклуб" з Віталієм Портниковим:

Нагадаємо, 26 березня на кількох учасників мітингу під Офісом президента на підтримку засудженого Сергія Стерненка склали адмінпротоколи.

Раніше двом учасникам суботньої акції під Офісом президента вручили підозри. 

Також, одного протестувальника – письменника й АТОвця Владислава Стафійчука (відомого під псевдонімом Влад Сорд) – учора відправили під цілодобовий домашній арешт.

Під стінами Офісу президента активісти збиралися 20 березня – у день народження засудженого Сергія Стерненка. На Банковій палили фаєри та кидали петарди. Піротехніка потрапила всередину будівлі. Також були розбиті шибки у вхідних дверях, стіни розмальовані фарбою.

Попередній матеріал
Влада має пояснити суспільству, який у неї план: у "ЄС" вимагають скликати засідання РНБО щодо ситуації на фронті
Наступний матеріал
Семена Семенченка відправили під варту до 24 травня – як тривало засідання з обрання запобіжного заходу екснардепу
Loading...