Мітинг під Офісом президента
Мітинг під Офісом президента 5.ua

Обмальовані стіни та розбиті вікна: як під ОП пройшла акція протесту на підтримку Сергія Стерненка

Читайте по-русски
Активісти вимагають волю політичним в'язням та справедливу судову систему

Вибиті шибки і розмальовані стіни. Біля будівлі Офісу Президента у Києві триває акція протесту. Приводом зібратися стало День народження Сергія Стерненка, яке він проводить за ґратами. 23 лютого активіста засудили до семи років за ґратами. Учасники наполягають, щоби президент відреагував на арешт активіста, адже вважають рішення Феміди незаконним. Водночас, наполягають, на акцію зібралися не лише через вирок Стерненку – вимагають припинити політичні переслідування і змін у судовій системі. Кореспондентка "5 каналу" Валерія Павленко відстежувала акцію під стінами Офісу Президента.

Так, учасники прийшли підтримати активіста Сергія Стерненка, який у свій День народження перебуває за гратами. Всі вони говорили, що це є політичним переслідуванням. Саме його справа і справа Павла Шеремета, де троє інших фігурантів, всі вони є політичними в’язнями, на думку активістів. Люди, які прийшли під стіни Офісу Президента говорили, що прийшли підтримати Сергія Стерненка, про те, що судова влада потребує змін та що вона політично вмотивована.

"Привід – це арешт пана Стерненка, але знову ж таки, ми не тільки через Стерненка тут, ми за правосуддя у цій країні", – каже учасник акції Богдан.

Учасниця акції Ксенія наголошує: "Сергій Стерненко святкує свій день народження у в’язниці будучи засудженим по абсолютно сфабрикованій політичній справі".

"Маємо розуміти, що кінцеві бенефіціари цих політичних переслідувань сидять отут на Банковій, тому що це не просто окремі рішення суду або як каже президент Зеленський: "я не вмішуюся у правосуддя". Ми бачили по справі Антоненка, що президент впливає на суд, що він дозволяє собі виходити і робити заяви, і переводити кримінальні провадження у політичну площину", – зауважує учасник акції Мирослав Гай.

Учасники акції почали використовувати піротехніку – фаєри вони почали закидувати будівлю Офісу президента для того, щоб їх побачили. Наразі всі стіни будівлі розписані різними гаслами, одне з них: "Волю Стерненку" Також під час акції пролунав феєрверк.

Нагадаємо, ексочільника одеського осередку "Правого сектора" Сергія Стерненка та його соратника Руслана Демчука у вівторок засудили до семи років позбавлення волі з конфіскацією половини майна. Обох визнали винними у викраденні депутата однієї з районних рад Одеської області Сергія Щербича та в розбійному нападі на нього. А Стерненка ще й у незаконному зберіганні зброї. Сталося це начебто в Одесі 2015-го.

Після оголошення вироку активісти в кількох містах зібралися на акції протесту. Найчисленнішим мітинг був у Києві біля Офісу президента.

Попередній матеріал
Про настрої бійців на передовій, українізацію та Зеленського: волонтерка Наталія Юсупова в "Рандеву"
Наступний матеріал
Як у Києві пройшов перший день локдауну – сюжет
Loading...

Акція на підтримку Стерненка: Супрун підтвердила, що була в Одесі і на Банковій

Акція на підтримку Стерненка в Києві: докладно про тригодинне протистояння під ОП

Акція на підтримку Стерненка: затримано 17 осіб