Тригодинне протистояння, або акція підтримки Сергія Стерненка. Після того, як його ув'язнили на 7 років за ґратами з конфіскацією половини майна, реакція вулиці не змусила себе чекати. Активісти миттєво вирішили провести всеукраїнську акцію підтримки. У столиці було гаряче. І від піротехніки, і від кількості людей, які зібралися на Банковій. Хотіли, щоб їх почули в Офісі президента, та завадили правоохоронці. 24 протестувальників затримали. Їх доправили до Печерського відділку поліції і за кілька годин відпустили. Під час акції травмовані 27 силовиків. У поліції зазначають: усім довелося надавати медичну допомогу. Кореспондентка "5-го каналу" Валерія Павленко продовжить.
Про акцію на захист Сергія Стерненка стало відомо невдовзі після оголошення обвинувального вироку. Соцмережі вибухнули гнівними дописами щодо рішення одеського суду. Не минуло й години, як організатори визначилися з місцем та часом проведення мітингу. Восьма година вечора. Офіс президента України.
"Почалася охота на патріотів, це вже не перший випадок", – наголосив учасник акції "Апач".
Здавалося б, мирна акція підтримки. З плакатами та гучномовцями. Таким столицю не здивувати.
Учасники акції планували дістатися площі перед входом до будівлі. Проте на заваді стали численні кордони Національної гвардії. І якщо до брами дійти вдалося, то далі – зась.
Правоохоронці, не на камеру, заявили: на площі майно, яке можуть пошкодити активісти. Тож отримали наказ: всередину не пускати. Утім обуреним учасникам таке пояснення не сподобалося.
"Думаю, що вони мають пропустити людей до Офісу президента, тому що насамперед люди мають право виражати свою думку", – переконана активістка Христина.
Понад дві години активісти намагалися прорватися під стіни Офісу президента України.
За увесь час сутичок на Банковій постраждало чимало. Як з боку протестувальників, так і з боку силовиків.
"Ми вже десятку надали допомогу. В одного травма голови. В іншого проблеми з серцем. Отруєні газом. – Це учасники акції чи правоохоронці? – Це учасники акції", – зазначив командир загону швидкого реагування товариства Червоного Хреста України Тарас Логінов.
Окрім постраждалих, були й затримані.
"Мене затримали, привезли сюди, потримали. Виписали три повістки і відпустили. Під Банковою били. Трошки. А тут не били", – розповів один із затриманих.
Правоохоронці встигли й розпочати кримінальне провадження за статтею "Опір працівникові правоохоронного органу під час виконання ним службових обов'язків".
"Правопорушників, які грубо порушували порядок, були затримані з метою припинення правопорушень. Їх доправили до поліцейських відділків", – прокоментував речник МВС Артем Шевченко.
Після тригодинного протистояння активісти відступили. З обіцянкою повернутися. Уже в суботу протестувальники планують зібратися під стінами Офісу президента. Цього разу на безстроковий протест.
Валерія Павленко, Маргарита Варадовська, Леся Головата, Богдан Танасійчук та Юрій Усик, "5 канал"
50-й день протестів у Білорусі: на акцію зібралося 100 тисяч людей