Вручення підозри Сергію Філімонову
Вручення підозри Сергію Філімонову Facebook / Сергій Філімонов

Організатору акції на підтримку Стерненка під ОП вручили підозру – що в документі

Читайте по-русски
Стаття обвинувачення – хуліганство

Правоохоронці вручили підозру Сергію Філімонову – організатору акції на підтримку Сергія Стерненка, що відбулася 20 березня під Офісом президента. Підозра вручена за ч. 4 статті 296 КК України (хуліганство, вчинене із застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень). Про це Філімонов повідомив на своїй сторінці у Facebook.

"Філімонов С.Ф., 20.03.2021, приблизно о 20 год. 00 хв., йдучи попереду групи невстановлених осіб та підходячи до будівлі Офісу президента... надавав голосом та жестами вказівки іншим особам, керував їхніми діями, а також запалив піротехнічний засіб, що останніми було сприйнято як сигнал до початку активних хуліганських дій", – йдеться в оприлюдненому Філімоновим тексті підозри. 

Сам активіст іронізує з цього приводу. Також на своїй сторінці у Faceook він написав, що підозру йому вручили без присутності його адвоката – правоохоронці, з його слів, не захотіли чекати.

У тексті підозри, що є в розпорядженні LB.ua, вказано, що предмет, заготовлений для ушкоджень, – це піротехнічний засіб.

"Група осіб, до складу якої входив Філімонов, ... , демонструючи свою зверхність перед іншими та неповагу до існуючих правил і норм поведінки, діяли агресивно, використовуючи принесені з собою відповідні предмети та засоби, ... нанесли фарбниками на фасад будівлі непристойні надписи, кидали різноманітні предмети в бік споруди, пошкоджуючи фасад та вікна", – мовиться в підозрі.

Там також вказано, що Філімонов та інші нібито палили табличку "Президент України" і кидали вогненебезпечні предмети – тобто "предмети, заздалегідь заготовані для нанесення тілесних ушкоджень". 

На сторінці Сергія Стерненка в Facebook додали, що підозра нібито вручена не за однією, а за двома статтями – крім хуліганства, ще умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу чи його близьким родичам побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв'язку з виконанням цим працівником службових обов'язків.

Санкція першої статті передбачає до семи років позбавлення волі, другої – обмеження чи позбавлення волі строком до п'яти років. 

"Цікаво, як Філімонов міг заподіяти працівникові правоохоронного органу побоїв, якщо поліція наполягає, що її там не було, і жодного постраждалого теж?" – зазначили на сторінці Стерненка в коментарях до посту. Сторінку Стерненка після його ув'язнення ведуть товариші.

Нагадаємо, учора, 22 березня 2021 року, заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко повідомив, що готується низка нових обґрунтованих підозр, кожна з яких буде підкріплена відео із зазначенням "хто, в який момент, що зробив". Геращенко повідомляв, що під час акції не було постраждалих, а провокатори отримають законну відповідь. 

Як повідомляв 5.UA, 20 березня під Офісом президента проходила акція на підтримку Сергія Стерненка. Деякі учасники палили фаєри, обмалювали стіни будівлі та побили скло. Правоохоронці затримали тільки одну людину – Стафійчука – якого назвали "одним із найбільш агресивних учасників акції". Сам Філімонов у коментарях про події того вечора повідомляв, що биття вікон у план мітингарів не входило. 

Попередній матеріал
Великдень на локдауні: Німеччина посилила карантин
Наступний матеріал
"Червона" карантинна зона в Одесі: як мешканці міста ставляться до обмежень – включення
Loading...