Мітинг під Офісом президента
Мітинг під Офісом президента 5.ua

Із розбитими вікнами і затриманим: як у Києві проходила акція на підтримку Сергія Стерненка – сюжет

Читайте по-русски
У МВС заявляють, що кілька десятків осіб покарають за хуліганські дії

Розмальовані стіни, вибите скло та нестерпний запах піротехніки. Це наслідки акції на підтримку Сергія Стерненка. Прихильники зібралися у День народження ув'язненого. 23 лютого активіста засудили до семи років за ґратами. Учасники наполягали, щоби президент відреагував на арешт активіста, адже вважають рішення Феміди незаконним. Деталі дізнавалася журналістка "5 каналу".

Зі словами "волю Сергію Стерненку" учасники акції зайшли на подвір'я Офісу президента. В День народження ув'язненого Сергія Стерненка його прихильники вирішила нагадати, що з рішенням суду не погоджується. Активісти переконані, що справа Стерненко політично-вмотивована, а він – політв'язень. Як і фігуранти "справи Шеремета", кажуть мітингарі.

"Політична система, яка кидає за грати невинних людей, а ті, хто дійсно мають там сидіти ходять по вулицях і їм нічого не має", – каже учасниця акції Катерина.

Збентежило та змусило вийти на вулицю кілька тисяч людей і те, що влада не відреагувала на попередні протести. Цього разу активісти вирішили по іншому висловити свої вимоги. Стіни Офісу президента перетворилися на суцільне полотно для фарб. Без піротехніки на акції не обійшлося. Усе подвір'я затягнув їдкий дим фаєрів. Табличка на Офісі запалала, а центральні двері лишилися без скла. Минуло менше 10 хвилин, і люди стали в коло біля входу. Ще хвилина і стіни Офісу президента побачили обіцяний подарунок від ув'язненого Сергія Стерненка – салют.

Після цього протест офіційно завершили. Обійшлося без постраждалих. І здавалося, що без затриманих. Та згодом стало відомо, що одного з мітингарів схопили правоохоронці і доправили до відділку. За словами активістів, які подалися до відділку, до затриманого не пустили адвоката, а свідків слухати не захотіли.

"Поліція без розпізнавальних знаків заштовхала людину в машину, повезла в невідомому напрямку. Адвокатові відмовили в тому, щоб зайти в департамент поліції. Я є свідком і учасником цього інциденту, і теж не маю змоги дати свої покази, і написати заяву", – наголошує свідок Герман.

У МВС відреагували на події. Заступник міністра Антон Геращенко заявив, що кілька десятків осіб покарають за хуліганські дії.

Валерія Павленко, Валентин Стрельцов, Маргарина Варадовська та Олександр Степанов, "5 канал"

Попередній матеріал
Виплати після контузії скасували, хоча боєць і може померти – волонтерка Юсупова
Наступний матеріал
Як проходить прибирання під ОП після акції протесту на підтримку Стерненка – включення
Loading...

"Стерненку волю": масштабна акція на Банковій – трансляція

Акція на підтримку Стерненка: Супрун підтвердила, що була в Одесі і на Банковій

Акція на підтримку Стерненка в Києві: докладно про тригодинне протистояння під ОП

Акція на підтримку Стерненка: затримано 17 осіб

Вирок Сергію Стерненку: акція протесту під Офісом президента – трансляція

Активісти влаштували світлове шоу під Офісом президента на підтримку Сергія Стерненка – включення