Роман Ратушний
Роман Ратушний Facebook / Roman Ratushnyy

Активіст назвав замовників свого переслідування за участь в акції під ОП

Читайте по-русски
МВС намагається заплямувати учасників акції за схемою, використаною у справі Антоненка, вважає Роман Ратушний

Заступник голови Офісу президента Андрій Смирнов намагається тиснути на противників забудови Протасового Яру в Києві в інтересах Генадія Корбана за допомогою МВС. Про це в ефірі програми "Час Ч" на "5 каналі" сказав активіст Роман Ратушний.

"Стосовно свастик на Офісі президента, цього ще не інкримінують, тому що ще не дали підозри. Це розганяв Андрій Смирнов, на мою думку, разом з Генадієм Корбаном для того, щоб створити мені негативне амплуа і вручити мені необґрунтовану підозру. Підозра буде в будь-якому разі, як казала Ірина Венедіктова стосовно Стерненка, і вона в будь-якому разі буде необґрунтована, тому що я чітко знаю, що я робив і що я не робив. В принципі, я переконаний, що поліцейські "тихарі" теж знають чітко, що я робив і що я не робив", – зауважив він.

"До свастики я не маю стосунку. Ба більше, громадські спостерігачі "Озону" зафіксували, що свастика з'явилася за годину після закінчення акції. Найімовірніше, вона була намальована поліцейськими провокаторами", – наголосив активіст.

За даними правозахисниці Центру громадянських свобод Олександри Матвійчук, яка наводить скріншоти з трансляцій події, свастика з'явилася на будівлі ОП вже після акції – орієнтовно між 21-ю та 22-ю годинами.

"Підозру мені не дали, натомість Антон Геращенко вирішив, що він не посадова особа, а "говоряща голова" міністра, виклав відео, в якому використав без моєї згоди мої персональні дані, мою фотографію, примостив це до якоїсь людини, яка навіть на мене не схожа і яка навіть на його відео не вчиняла протиправних дій. І таким чином зараз намагається тиснути і шкодити моїй репутації для того, щоб вручити мені необгрунтовану підозру. Щоб суспільство думало – "ага, пам'ятаєте, це ж той неонацист". Пам'ятаєте, як було з Антоненком – "захопившись ультранаціоналістичними ідеями…" – вся ця історія. Все це писалося не просто так, це писалося, щоб сформувати певну картинку в людей. Тут така сама схема", – пояснив Ратушний.

"Замовником я вважаю Андрія Смирнова і Генадія Корбана, яким ми з сусідами заважаємо незаконно будувати у Протасовому Яру мікрорайон замість парку", – сказав він.

Активіст пояснив, чому саме вважає заступника голови ОП Андрія Смірнова замовником свого переслідування.

"До призначення в Офіс президента заступником голови ОП Смирнов виконував функції адвоката Корбана, про що він неодноразово публічно заявляв. І саме в інтересах Генадія Корбана Смирнов погрожував мені розправою, що мене "вивезуть в ліс", що буде кров і так далі, якщо я не візьму гроші за злив протесту проти незаконного будівництва", – сказав противник забудови Протасового Яру.

Ратушний додав, що запис розмови він передавав особисто президенту, а також передавав і до МВС.

"Я записав це на аудіо і передав Володимиру Зеленському особисто цей аудіозапис і сутність розмови. Володимир Зеленський тоді мені сказав: "Це ж було до призначення Смирнова". Тут президент не збрехав – це було за місяць до призначення. Я вважаю, що Смирнов продовжує курувати інтереси Корбана вже з Офісу президента", – зазначив активіст.

"Вже передали, ще тоді передавали. Ситуація в тому, що в нас поліція в країні відсутня. У нас присутні "мусора", перепрошую за свою лексику. І коли люди жаліються, що їхні податки підуть на відмивання Офісу президента, вони чомусь забувають, що вони сплачують близько 90 мільярдів гривень на рік на утримання величезної поліцейської структури, яка не розслідує абсолютно нічого. Яка заради зниження кримінальної статистики реєструє заяви про злочин як "звернення громадян", –  підсумував Ратушний.

Дивіться повний запис програми "Час Ч":

Нагадаємо, 24 березня голова громадської ініціативи "Захистимо Протасів Яр" Роман Ратушний виступив з вимогою до заступника міністра внутрішніх справ Антона Геращенка та МВС спростувати та видалити оприлюднений відеоролик, оскільки він містить його персональні дані та створює у глядачів враження про причетність Ратушного до незаконних дій.

 

Попередній матеріал
19 країн підтримали ініціативу створення платформи для збору доказів злочинів режиму Лукашенка
Наступний матеріал
Марсіанський гелікоптер Ingenuity готується до польотів на Червоній планеті
Loading...