Назар Холодницький
Назар Холодницький 5 канал

Луценко: Підстав для притягнення Холодницького до кримінальної відповідальності немає

  Принаймні, про це свідчать аудіозаписи, зроблені в кабінеті голови САП

  В аудіозаписах, зроблених в особистому кабінеті очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького, немає підстав для притягнення його до кримінальної відповідальності. Водночас, вбачається дисциплінарне порушення. Про це заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко на брифінгу в Києві, передає "Інтерфакс-Україна".

  "Аналізував (плівки) керівник НАБУ пан Ситник і я, як керівник Генпрокуратури... І він, і я дійшли висновку, що у них (плівках) явно вбачається дисциплінарне порушення, й одразу скажу, що жодних хабарів, які вимагав або отримав Холодницький, там не зафіксовано. І тому кримінального переслідування на цей момент я не вбачаю", – зазначив генпрокурор.

  Наразі Назар Холодницький перебуває у відпустці.

  "Назар Іванович Холодницький був у мене... Він прийняв рішення піти на певний час у відпустку, при цьому гарантуючи, що він напише свої пояснення або дасть їх усно, тобто буде співпрацювати з КДК (Кваліфікаційна дисциплінарна комісія прокурорів)", – повідомив Луценко.

  Нині його обов'язки виконує перший заступник голови САП.

  "Але тут є одна дуже специфічна ситуація: справа у тім, що пан Холодницький об'єднує в собі дві іпостасі. Він керівник САП, і в цій іпостасі його може заміщати його перший заступник Грищук, але він ще й заступник генпрокурора, і в цій іпостасі жоден з його підлеглих бути не може... Виконувати обов'язки заступника генпрокурора може лише інший заступник з розподілу обов'язків, але закон про Антикорупційне бюро і САП категорично забороняє будь-кому з моїх колег втручатися, а тим більш давати вказівки НАБУ", – зазначив очільник Генпрокуратури.

  Утім, частину функцій Холодницького тимчасово може виконувати і сам генеральний прокурор.

  "Це дуже маленькі функції, наприклад, підписи за підозрами щодо окремої категорії підозрюваних", – уточнив Луценко.

  "Але є багато функцій, які за відсутності керівника САП не можу виконувати навіть я, відповідно до закону – мені це імперативно заборонено – і тому ситуація досить складна для аналізу. Але дочекаймося рішення КДКП", – резюмував він.

  Нагадаємо, 30 березня стало відомо, що генпрокурор Юрій Луценко та директор НАБУ Артем Ситник спрямували до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів клопотання, аби Назара Холодницького відсторонили від посади керівника САП. Йому закидають низку дисциплінарних проступків. Сам Назар Холодницький всі закиди проти себе відкидає; каже, що про прослуховування у власному кабінеті довідався ще на початку березня і наполягає на оприлюдненні всіх записів, зроблених у його кабінеті. 

  Попередній матеріал
  Балух у Криму голодує майже місяць: омбудсмен вимагає меддопомоги від РФ
  Наступний матеріал
  У Києві біля "будинку Арбузова" сталась стрілянина, є поранені
  Loading...