Балух у Криму голодує майже місяць: омбудсмен вимагає меддопомоги від РФ

Суд відмовляється задовольнити клопотання про допуск до ув'язненого лікарів

Незаконно засуджений у Криму український активіст Володимир Балух потребує якнайшвидшого медичного обстеження. Стан його здоров’я погіршується з кожним днем. Про це повідомляє Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, посилаючись на Кримську правозахисну групу.

Зважаючи на таку інформацію, український омбудсмен звернулась до російської колеги Тетяни Москалькової з проханням посприяти у наданні медичної допомоги Володимиру Балуху.

"Звертаюсь до Вас з черговим проханням в інтересах громадянина України Володимира Балуха, який утримується в слідчому ізоляторі в Криму і з 19 березня відмовляється приймати їжу", – зазначається у зверненні Денісової.

Також у повідомленні вказується, що під час судових засідань адвокати Балуха звертались із клопотанням про допуск лікарів до нього, втім, суд відмовляє у задоволенні клопотання, посилаючись на задовільний стан здоров’я ув’язненого.

Натомість ЗМІ поширюють інформацію про те, що у камері до українця застосовують фізичний і психологічний тиск нібито за недотримання умов тримання.

"У зв’язку з цим, звертаюсь до Вас з проханням перевірити вищевикладену інформацію і у випадку її підтвердження, надати кваліфіковану медичну допомогу Володимиру Балуху, а також провести розслідування стосовно фактів фізичного та психологічного тиску по відношенню до нього. І прошу проінформувати мене про результати розгляду даного звернення", – написала Денісова.

Лист щодо Балуха

Нагадаємо, 16 січня 2018 року окупаційний суд засудив українця Володимира Балуха до трьох років і семи місяців в'язниці, а також штрафу в еквіваленті приблизно 4,5 тис. грн. 

Довідково: Володимира Балуха затримали 8 грудня 2016 року. Його звинуватили в незаконному зберіганні боєприпасів і вибухівки, які нібито знайшли на горищі його будинку. Правозахисники називають справжньою причиною переслідувань відмову зняти український прапор, що майорів на подвір'ї його приватного будинку в Криму. В серпні 2017 року "суд" виніс вирок Балуху: три роки і сім місяців колонії та штраф у 10 тис. рублів. Однак його скасував апеляційний суд і справу почали розглядати повторно.

Попередній матеріал
Терористи готують провокацію проти місії ОБСЄ на Донбасі – розвідка
Наступний матеріал
Луценко: Підстав для притягнення Холодницького до кримінальної відповідальності немає