Стара Жадова
Стара Жадова 5 канал

"Любив читати, виділявся": журналісти "5 каналу" розпитали односельчан про Митрополита Епіфанія

Яким у дитинстві був новий лідер Автокефальної Української Православної Церкви – розповіли жителі села Стара Жадова на Буковині

Любив читати, був старанним і чемним учнем. Таким у дитинстві був Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Дитинство та шкільні роки майбутнього предстоятеля Православної Церкви України пройшли в селі Стара Жадова Чернівецької області. Сергій Думенко – мирське ім'я митрополита. Знімальна група "5 каналу" розпитала тих, хто пам'ятає минувшину нового лідера Української Помісної Церкви.

У цій хаті на околиці села Стара Жадова на Буковині виріс майбутній предстоятель Православної Церкви України. Нині в будинку порожньо. "Немає, поїхала мама до сина в Київ, підтримати дитину", – каже сусідка.

Сергій Думенко – саме так звали митрополита Епіфанія до початку його церковної кар'єри. Пані Галина знає Сергія з дитинства. Сусідка запам'ятала його як чемного юнака.

Згадує – той старанно навчався, ще підлітком почав цікавитися богословськими книжками: "Він дуже добра дитина, він це заслужив. Нікого з сусідів не образив, не обзивав, не танцював, не пив, не курив. Він книжку не кидав з рук. Чи корову пас, чи що – з книжкою".

Середню освіту Сергій Думенко отримав у сільській школі. Вчився на "відмінно". Світлина Митрополита тут поруч з іншими відомими вихідцями зі Старої Жадови. Учитель з географії пригадує, що Сергій завжди виділявся з-поміж інших учнів.

"Запам'ятався хлопець тоді ще тим, що він був спокійний, врівноважений, думав, що каже. Вже тоді це вражало. Бо він цим виділявся серед однокласників, вмів висловити свою думку", – розповідає Василь Бабинчук.

Минулими вихідними мешканці Старої Жадови не відходили від телевізорів. Чекали на результати Об'єднавчого собору.

"Відчуваємо гордість, трепет в душі. Перші емоції були – сльози, радість і хвилювання за те, що в нього така важлива, почесна та відповідальна місія", – зізнається директор Старожадівської ЗОШ Ганна Гранат.

Мешканці Старої Жадови вірять, що завдяки їхньому односельцю справу з об'єднанням Української Церкви вдасться успішно завершити.

Майя Гуменна, Максим Козменко, "5 канал"

Об'єднавчий собор і створення Української помісної церкви: що лишилося за кадром – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
 Об'єднавчий собор
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Гройсман і Могеріні обговорили можливість блокування суден РФ у міжнародних портах
Наступний матеріал
На згадку про Сотню: родини загиблих майданівців презентували нагороди на їхню честь
Loading...

Філарет прокоментував можливість свого обрання предстоятелем Української Помісної Церкви

Стало відомо, які саме рішення мають ухвалити на Об'єднавчому соборі в Києві

Уперше за 350 років: ієрархи з Фанару провели історичну службу в Андріївській церкві

З'явився офіційний коментар УПЦ КП за підсумками засідання Вселенського Патріархату

Третій день Синоду Вселенського Патріархату: затвердили проект статуту УПЦ

"ЗА ЧАЙ.COM": військовий капелан Андрій Зелінський (УГКЦ) в ефірі "5 каналу"