Митрополит Онуфрій
Митрополит Онуфрій focus.ua

Голова УПЦ МП Онуфрій офіційно втратив титул митрополита Київського і всієї України – стисло про зміни

Голова УПЦ МП Онуфрій офіційно втратив титул митрополита Київського і всієї України - які ще зміни

Після проведення Об'єднавчого собору предстоятель УПЦ Московського патріархату Онуфрій офіційно втратив титул митрополита Київського і всієї України. Про це йдеться в листі Вселенського Патріарха, який надіслали Онуфрію, зазначив прес-секретар УПЦ КП архієпископ Євстратій Зоря.

  • Яка доля голови УПЦ МП Онуфрія

"Відомо з листа, який надіслав Святійший Вселенський Патріарх Варфоломій митрополиту Онуфрію, що з моменту обрання канонічного предстоятеля Православної Церкви України, він втрачає право на цей титул, тобто з точки зору Вселенського Православ’я, присутність Московського Патріархату на території України вже не відповідає канонам", – повідомив Зоря.

  • Місце і роль голови УПЦ КП Філарета в Українській Церкві

Патріарх Філарет залишається почесним патріархом Української Православної Церкви. Згідно зі статутом, він має перше місце серед членів Священного Синоду помісної церкви і далі проводитиме богослужіння у Володимирському соборі, додав Зоря. 

"Українське православ'я повертається до повноцінного спілкування з родиною помісних православних церков, що відкриває шлях до єдності православ'я в Україні", – переконаний секретар Священного синоду УПЦ КП.

Президент Петро Порошенко напередодні заявив: Філарет був і лишається духовним лідером української церкви і народу.

  • Реакція та "санкції" УПЦ МП щодо ієрархів, які підтримали Єдину Церкву

Тим часом Голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП архієпископ Климент (Вечеря) в коментарі BBC News Україна додав, що ієрархи Московського Патріархату, які взяли участь в Об'єднавчому соборі, більше не відносяться до цієї церкви.

При цьому, санкції проти священнослужителів застосовані не будуть, адже вони вже не є членами УПЦ МП.

"Ми лише констатуватимемо, що вони перейшли в розкол, і повідомимо помісні церкви, що в диптиху канонічних єпископів України вони більше не значаться", – пояснив архієпископ.

Він додав: священнослужителі самі відлучили себе від їхньої церкви. Віднині посади, які вони займали в УПЦ МП, вакантні.

Як повідомляв 5.UA, 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі обрали предстоятеля Української Помісної Церкви. Ним став єпископ Української православної церкви Київського Патріархату Епіфаній. Того ж дня Вселенський Патріарх благословив Епіфанія та запросив до Константинополя для отримання Томоса. 

Довідково: новообраний предстоятель Епіфаній (в миру Сергій Думенко) – наймолодший духовний лідер в Україні. У лютому йому виповниться 40 років. 2010 року він був призначений єпископом Переяслав-Хмельницьким і Білоцерківським. Епіфаній був намісником Філарета, в церковних колах його називали правою рукою Патріарха УПЦ КП. Виріс новий голова Української православної церкви на Буковині. Вчився у Київській семінарії. Служіння починав у Рівненській єпархії Української православної церкви Київського патріархату. Монаший постриг прийняв 2007 року.

Дивіться також фотогалерею:

Об'єднавчий собор і створення Української помісної церкви: що лишилося за кадром – ФОТО

/
 Об'єднавчий собор
/
Об'єднавчий собор
/
/
/
/
/
 Об'єднавчий собор
/
Об'єднавчий собор
 Об'єднавчий собор
/
Об'єднавчий собор
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
120-мм міномети та кулі снайпера: на сході загинув один український військовий
Наступний матеріал
Майже 200 країн світу узгодили положення Паризької кліматичної угоди
Loading...