5 канал

"Без Путіна, без Кирила, але з Богом": Порошенко привітав українців зі створенням Української помісної Церкви

Люди на Софійській площі привітали створення нової церкви вигуками "Слава! Слава! Слава!"

Президент України Петро Порошенко привітав українців зі створенням Української помісної Церкви. 

"Сьогодні 15 грудня. Цей день увійде в історію як священний день, день створення Автокефальної Помісної Православної Церкви України, день остаточного здобуття незалежності від РФ. І Україна вже не буде пити, кажучи словами Тараса Шевченка, "з московської чаші московську отруту", – сказав Президент України Петро Порошенко , який разом з митрополитом Епіфаніем вийшов на Софійську площу до народу.

"Сьогодні народилася нова об'єднана і незалежна українська православна церква. Що це за церква? Це церква без Путіна. Це церква – без Кирила. Це – церква без молитви за російську владу та російське військо, які вбивають українців. Але це – церква з Богом та Україною!", – наголосив Порошенко.

Президент також подякував представникам УПЦ Московського Патріархату, які попри тиск підтримали створення Української помісної церкви. Він також запевнив, що примусово до нової церкви ніхто не буде привертати примусово, але при цьому, якщо представники УПЦ МП захочуть вийти з-під впливу РПЦ, то держава забезпечить їм це право.  

"Гарантую, що влада поважатиме вибір тих, хто з тих чи інших обставин вирішить залишитися в тій церковній структурі, яка буде зберігати єдність з РПЦ. Але так само гарантую, що держава захистить права священиків і мирян УПЦ Московського патріархату, які добровільно вирішать вийти з-під Москви, щоб разом з іншими православними творити Єдину Українську Православну Помісну Церкву", – наголосив Президент.

Нагадаємо, як повідомляв 5.UA, 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі обрали предстоятеля Української Помісної Церкви. Ним став єпископ Української Православної Церкви Київського Патріархату Епіфаній. Того самого дня Вселенський Патріарх благословив Епіфанія та запросив до Константинополя для отримання томоса.

Нагадаємо, 11 жовтня в Константинополі Вселенський Патріархат, по завершенні Синоду, оголосив своє рішення щодо України. Він продовжує процедуру надання Томосу про автокефалію Українській Православній Церкві. Тепер у Києві має бути скликаний Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського Патріарха з проханням про Томос.

Об'єднавчий собор і створення Української помісної церкви: що лишилося за кадром – ФОТО

/
 Об'єднавчий собор
/
Об'єднавчий собор
/
/
/
/
/
 Об'єднавчий собор
/
Об'єднавчий собор
 Об'єднавчий собор
/
Об'єднавчий собор
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Об'єднавчий собор: виступи обраного Предстоятеля Української помісної Церкви та Президента України – відео
Наступний матеріал
Новообраний предстоятель УПЦ Епіфаній подякував Президенту і закликав усіх до єднання
Loading...