wildlife.by

Майже 200 країн світу узгодили положення Паризької кліматичної угоди

  Основна мета угоди – не допустити зростання глобальної середньої температури на більш як 2°C

  За результатами переговорів країн-представниць ООН у Польщі, що тривали два тижні, було схвалено зведення правил, які регулюють Паризьку хартію щодо клімату 2015 року. Із положеннями документу погодилися майже 200 країн. Про це повідомляє видання The Independent.

  У правилах кліматичної угоди містяться, зокрема, пункти про те, як країни звітуватимуть про викиди парникових газів і кроки урядів щодо їх скорочення. Водночас, на більш ефективні заходи щодо боротьби з глобальним потеплінням учасники перемовин поки піти відмовилися.

  Разом із тим, Сполучені Штати вкотре підтвердили своє небажання дотримуватися кліматичних угод. Раніше про це офіційно заявив президент Дональд Трамп. Відповідне рішення торік засудили світові лідери. 

  Як відомо, зустрічі на COP24 проходили у польському місті Катовіце і завершилися 14 грудня. Участь у переговорах узяли делегати з майже 200 країн світу. Головна мета – затвердження положень так званої Книги правил з імплементації Паризької кліматичної угоди.

  Читайте також: Українське місто потрапило до ТОП-15 найбрудніших у світі – міжнародний рейтинг

  Кожна країна, що підтримує кліматичну угоду, зобов'язалася робити внески для досягнення озвучених цілей, так звані національно визначені внески. Кожні п'ять років держави мають звітувати про зроблені внески у Секретаріат Рамкової конвенції ООН про зміну клімату і ставити нові цілі. Перший такий звіт країни мають надати вже 2023 року.

  Додамо, що основна мета Паризької кліматичної угоди – не допустити зростання глобальної середньої температури на більш як 2°C (по можливості – не більше 1,5°C) щодо її показників до початку промислової революції, коли людство почало спалювати величезну кількість викопного палива, яке і призвело до зміни клімату.

  Довідка: Паризька кліматична угода щодо зменшення викидів парникових газів з 2020 року запрацювала 4 листопада 2016 року. Крім США, лише дві країни у світі не підтримали дію цієї угоди – Сирія та Нікарагуа. 

  Попередній матеріал
  Голова УПЦ МП Онуфрій офіційно втратив титул митрополита Київського і всієї України – стисло про зміни
  Наступний матеріал
  Моторошна ДТП на Львівщині: автобус розчавив легковик, є загиблі
  Loading...