Коронавірусні гроші
Коронавірусні гроші Shutterstock

Кисень закопують у землю: куди насправді йдуть гроші з "ковідного" фонду – "Спостерігач"

Читайте по-русски
Найбільшим розпорядником "ковідних" грошей стало Міністерство інфраструктури

Більш як половину грошей зі спецфонду для боротьби із наслідками коронавірусної хвороби витратять на дороги в рамках так званого "Великого будівництва". Про це йдеться у матеріалі проєкту журналістських розслідувань "Спостерігач" на "5 каналі".

Журналісти проаналізували структуру витрат спецфонду. З урядових документів випливає, що саме кошти на будівництво автошляхів освоюють найактивніше. Відповідно, найбільшим розпорядником "ковідних" грошей є Міністерство інфраструктури. На МОЗ коштів передбачено більш як удвічі менше – 14,35 млрд грн супроти 35 млрд грн

Наочна ілюстрація пріоритетів влади – видатки за статтями про підвищення надбавок і доплат медичним працівникам та силовикам. Так, для медиків у фонді передбачено майже 6 млрд грн. А витрачено – трохи більше 2,5 млрд грн. При цьому майже стільки ж виплатили поліцейським, нацгвардійцям і прикордонникам.

Далі – цікавіше. За статтею "Обладнання для приймальних відділень опорних лікарень МОЗ" передбачено більш як 4,5 млрд грн. А касові видатки – тобто скільки було витрачено за призначенням – 0 грн! Це при тому, що пік захворюваності – попереду. І Всесвітня організація охорони здоров'я прогнозує Україні 9-10 тис. нових хворих щодня.

"Людям, які будуть дзвонити і, вибачте, задихатися, по телефону будуть розповідати про розв'язку десь в степах України", – коментує ситуацію політолог Олександр Палій.

Так, із передбачених 100 млн грн на закупівлю апаратів штучної вентиляції легень витратили аж… 21 млн грн! Загалом, на забезпечення лабораторій МОЗ та закупівлю засобів захисту – витратили трохи менше 620 млн грн – це 1/5 частина від запланованих до кінця року витрат.

Субвенція місцевим бюджетам на закупівлю кисню склала всього 571 млн грн. І всі ці гроші вже витратили.

При цьому на будівництві доріг від часу утворення спецфонду встигли освоїти понад 16 млрд грн – це майже половина усіх видатків "ковідного" фонду. Тобто гроші із фонду для боротьби із хворобою просто закатують в асфальт, констатують журналісти.

Як повідомляв 5.UA, депутати "ЄС" вимагають у НАБУ розібратися, чому Кабмін направив на дороги 35 млрд із "ковідного" фонду.

Попередній матеріал
Назад у 2014-й: хто з кандидатів у міські голови засвітився в "русской весне" – "Невигадані історії"
Наступний матеріал
Kharkiv MeetDocs: IV міжнародний кінофестиваль пройшов у Харкові
Loading...