Верховна Рада
Верховна Рада Facebook / Верховна Рада

Кумівство у "Слузі народу" – що про це думають депутати президентської фракції – сюжет

Читайте по-русски
Раніше Зеленський публічно обіцяв, що в його команді кумівства не буде

Низка народних депутатів від фракції "Слуга народу" призначили помічниками своїх рідних або родичів із найближчого оточення президента Володимира Зеленського. Про це повідомили журналісти-розслідувачі програми "Схеми". Що ще вдалося з’ясувати медійникам та як відреагували депутати від президентської партії – розбиралися журналісти "5 каналу.

"Кому подобається, коли президент призначає на посаду свого кума чи армійського друга. Чому так відбувається вже 28 років?" – саме це говорив ще кандидат в президенти України Володимир Зеленський.  

Та і на 29-й рік нічого не змінюється. Днями медійники із програми "Схеми" з’ясували, що в так званій команді мрії Зеленського повно давніх друзів та родичів.

Журналісти-розслідувачі зі "Схем" розкопали, що заступник голови фракції монобільшості Юрій Кісєль не раз просив підвищити зарплату та виписував премії для свого помічника Сергія Шефіра, який є сином першого помічника президента Бориса Шефіра. У розслідуванні йдеться й про те, що помічницями "слуг" стали дружини братів депутатів Стефанчуків.

"Це абсурд, коли чоловік чи дружина працює помічником. Я розумію, що багато чоловіків скажуть, що моя дружина готує найкращий борщ, але це не означає, що вона може бути найкращим фахівцем у підготовці проєктів законодавчих актів", – каже директор Комітету виборців України Олексій Кошель.

Він переконаний, помічниками нардепів мають бути насамперед професіонали, які знаються на законотворчому процесі. Утім, опитані журналістами "слуги", які не були героями розслідування, кажуть – родичі їхніх колег отримали посади саме завдяки професійним якостям.

"Особисто я не бачу в цьому, прям принципових застережень, бо якщо це брат чи сестра, то вони можуть мати одну й ту ж професію і тільки допомагати один одному", – каже Мар'яна Безугла, депутатка "Слуги народу".

Більше того – слуги виправдовують свої колег тим, що помічники в них працювали на громадських засадах. Однак у розслідуванні "Схем" ідеться, що деякі з родичів нардепів одержують зарплати і премії. Наприклад, чоловік депутатки Марини Нікітіної, якого вона призначила собі в допомогу, отримував зарплату з держбюджету впродовж пів року. Слуги заперечують.

"Нуль копійок з державного бюджету. Вони зарплату не отримують", – каже заступниця голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук.

Та попри такі заяви, слуги народу нещодавно підтримали законопроєкт про заборону депутатам брати на роботу родичів. Своє "За" сказали 252 народних обранці. "Слуги народу" Людмила Буймістер і Олександр Санченко, які мають родичів-помічників, не голосували, а Богдан Яременко – "утримався".

Мирослав Солонар, "5 канал"

Попередній матеріал
"Я не можу про це гарантовано сказати": "слуга" Шуляк відповіла на запитання про коаліцію з ОПЗЖ у місцевих радах
Наступний матеріал
Друге дихання протесту: студенти Київського олімпійського коледжу під Кабміном вимагали звільнення міністра освіти – сюжет
Loading...

"Я не можу про це гарантовано сказати": "слуга" Шуляк відповіла на запитання про коаліцію з ОПЗЖ у місцевих радах

Бюджет на наступний рік проголосують 20 жовтня – заступниця голови фракції "Слуга народу"

"Слуга народу" робить усе, щоб знищити процес децентралізації – екснардеп

"Слуга народу" не є партією – це президентська політична група" – Айвазовська

"Усі гроші пішли в асфальт": чому падає рейтинг "Слуги народу" – Сюмар

У ще одного "слуги" підтвердили COVID-19 – що відомо