5.ua

Кулеба розповів про майбутній візит керівництва НАТО до України і пояснив його "унікальність"

Читайте по-русски
В Одесу зайдуть три військових судна Альянсу

До України приїдуть з офіційним візитом представники Північноатлантичної ради – керівного органу НАТО. Про це повідомив віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба під час брифінгу 15 жовтня, інформує кореспондент "5 каналу" Петро Троць.

Він спростував чутки про те, що новий уряд нібито згортає таку інтеграцію: "Не дочекаєтесь, ніхто нічого не згортає".

Кулеба також вважає, що відносини з НАТО навпаки стали динамічнішими. Так, наразі готується візит Північноатлантичної ради, який Кулеба назвав "унікальним". Він триватиме два дні.

Перший день представники ради проведуть в Одесі. Там вони зустрінуться з кадетами. Серед іншого з Альянсом говоритимуть про продовження підтримки програми стажування українських ВМС на кораблях НАТО. Також делегація ознайомиться з актуальною військовою ситуацією – брифінг має провести міністр оборони України. В Одесу зайдуть три тральники НАТО.

Міністр вважає, що це політичний сигнал підтримки ВМС України, а також ознака уваги Альянсу до ситуації в Чорному морі.

Кулеба наголосив, що це "не просто візит ввічливості". За його словами, це візит тих, хто сформує думку про Україну і потім під час координації зі своїми столицями ухвалюватиме необхідні рішення в інтересах Альянсу і України.

Згодом представники Північноатлантичної ради відвідають Київ, проведуть зустріч із президентом, головою ВР, прем'єром, а Генсек НАТО буде в парламенті. Завершиться візит засідання комісії з атлантичної інтеграції України, де будуть скоординовані кроки з подальшої співпраці.

"Візит є, з одного боку, дуже важливим політичним сигналом, а з іншого – він дуже насичений конкретними речами, що спрямовані на те, щоб наші партнери з Альянсу краще розуміли ситуацію і були проінформованими під час ухвалення рішень. А по-друге, щоб ми намітили дуже конкретні кроки і план заходів", – пояснив Кулеба.

Віцепрем'єр-міністр також зазначив, що позиція Угорщини залишається незмінною у даному питанні, і комісія Україна-НАТО на рівні міністрів буде заблокована. Утім візит Північноатлантичної Ради Угорщина могла б заблокувати, але не заблокувала, демонструє гнучкість і розуміння, вважає Кулеба. 

Як повідомляв 5.UA, Порошенко запропонував країнам-членам НАТО запросити Україну на саміт Альянсу в грудні. 

Попередній матеріал
87 бранців Кремля – 87 капканів: у Києві відбувся перформанс на підтримку політв'язнів – включення
Наступний матеріал
Пленарне засідання Верховної Ради України – завершено
Loading...