Акція на підтримку бранців Кремля в Києві
Акція на підтримку бранців Кремля в Києві 5 канал

87 бранців Кремля – 87 капканів: у Києві відбувся перформанс на підтримку політв'язнів – включення

Читайте по-русски
Раніше подібні акції провели у 10 містах України

"В'язні Кремля" – акцію під такою назвою провели на Софійській площі столиці. Щоб укотре привернути увагу до заґратованих бранців, туди прийшли їхні родичі, звільнені політв'язні та правозахисники. Про таке повідомляє кореспондент "5 каналу" Ірина Сисак. 

На площі символічно встановили 87 капканів. Саме стільки українців нині залишаються ув'язненими в Росії та окупованому Криму. До кожного ланцюгом прикріплені металеві бирки з написом "зроблено в Кремлі", а в самих пастках – особисті речі людей.

Родичі бранців і правозахисники розповіли історії та приклади безправ'я і залякування, які чинить країна агресор. Водночас закликали Верховну Раду ухвалити законопроєкт, що надасть правовий статус та соціальні гарантії політв'язням та їхнім родинам.

Київ – фінальне місто, у якому відбулася акція. Раніше їх провели у 10 містах України. Активісти пропонують усім охочим написати листа чи підписати листівку для в'язнів Кремля. Їх обіцяють передати кожному адресату.

Тетяна Печончик, голова центру прав людини zmina, говорить: "Капкани символізують ті пастки, що чекають українських громадян на окупованих територіях і в країні-агресору. І практично кожна людина може потрапити до такої пастки через те, що вона була не в тому місці і не в той час, чи була активістом або журналістом, чи релігію сповідувала, що не подобається".

Прийшов на акцію й Олег Сенцов. Він сказав: "Не можна йти на політичні поступки Путіну для звільнення полонених. Бо він у будь-який момент візьме ще 100 полонених у Криму. Там у нього в заручниках цілий народ – кримські татари. І він може в будь-який момент набрати 200-300 людей. Тому це треба добре розуміти і боротися за наших хлопців і не здаватися".

Як повідомляв 5.UA, у вересні 2019 року колишні політв'язні Кремля отримали нові ID паспорти

Попередній матеріал
Зеленський примудрився вивести людей на вулиці швидше за Януковича – ветеран АТО
Наступний матеріал
Кулеба розповів про майбутній візит керівництва НАТО до України і пояснив його "унікальність"
Loading...