Конституційний Суд України
Конституційний Суд України Новинарня

КСУ почав перевіряти судову реформу Зеленського на відповідність Конституції

  Читайте по-русски
  У КСУ вважають, що зміни до закону "Про діяльність органів суддівського врядування", які ВР ухвалила 16 жовтня, загрожують незалежності судової гілки влади

  Судову реформу Володимира Зеленського почав перевіряти на відповідність Конституції України Конституційний суд. Подання скерував Верховний Суд. Про це повідомляє "5 канал".

  Там вважають, що зміни до закону "Про діяльність органів суддівського врядування", які Верховна Рада ухвалила 16 жовтня, загрожують незалежності судової гілки влади.

  Зміни зокрема передбачають скорочення членів Верховного Суду зі 192 до сотні, їхні зарплати замість 150 тисяч зменшать до 110. Також планується створити комісію доброчесності при Вищій раді правосуддя, до якої увійдуть три члени ВРП та три міжнародні експерти. Комісія перевірятиме суддів перед призначенням та звільненням.

  У четвер, 16 січня, судді заслухали позивачів та представника президента в Конституційному суді. Заслухати представника Верховної Ради Ольгу Совгирю планують на наступному засіданні, оскільки вона не встигла ознайомитися з матеріалами справи.

  Голова Верховного Суду Валентина Данішевська сказала: "Послаблення Верховного Суду автоматично послаблює всю судову систему. Не може так бути, щоби Верховний Суд був уже таким вразливим, щоб його щороку або щотри роки можна було змінювати, переформатовувати і таке інше".

  Своєю чергою Федір Веніславський, представник президента України в Конституційному суді України, сказав: "На наш погляд, як представника президента і Офісу президента, в даному випадку підстав для того, щоб визнати закон таким, що не відповідає Конституції України, на даний момент на наш погляд немає. Але Конституційний суд має розглянути всі аспекти справи, доводи всіх сторін, вислухати залучених учасників і прийняти рішення".

  Як повідомляв 5.UA, 15 листопада 2019 року Верховний Суд попросив визнати неконституційними окремі положення закону. 

  Попередній матеріал
  Від початку епідсезону грипу в Україні померли семеро осіб – МОЗ (доповнено)
  Наступний матеріал
  В Ірані ідентифікували тіла всіх загиблих під час авіакатастрофи українців
  Loading...