Грип та ГРВІ
Грип та ГРВІ Depositphotos

Від початку епідсезону грипу в Україні померли семеро осіб – МОЗ (доповнено)

Читайте по-русски
Причиною стали ускладнення, зазвичай пневмонія чи менінгіт

Від початку епідеміологічного сезону грипу в Україні померли семеро осіб. Про це "5 каналу" повідомили в ексклюзивному коментарі в Центрі громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я.

За даними центру, причиною смерті стали наслідки від ускладнень захворювання, приміром, пневмонія чи менінгіт. У відомстві кажуть, що зазначені особи дуже пізно звернулися до лікаря і сильно "запустили" хворобу.

Фахівці кажуть: хворі не були вакциновані. Серед жертв – люди літнього віку та породілля. Немовля медикам вдалося врятувати. Фахівці очікують зростання кількості захворювань у лютому.

Завідувачка відділення грипу та ГРВІ центру громадського здоров'я МОЗ України Оксана Артемчук розповіла: "Із 30-го вересня 2019 року по сьогоднішній день загалом померли вже 7 людей. Летальні випадки сталися унаслідок ускладнень грипу. Часто вони несумісні з життям. Менінгіти, пневмонії та інші важкі ускладнення, які, на жаль, призводять до летального результату. У цілому по Україні ситуація із захворюваністю на грип та ГРВІ – спокійна та стабільна. Найімовірніше, в лютому ситуація погіршиться. Але це є типово для такої пори року. Якщо говорити про Україну, то ми перебуваємо на 42% нижче епідпорогу".

Нагадаємо, нещодавно в Україні було зафіксовано летальний випадок від ускладнень грипу – померла 31-річна жінка, яка інфікувалася, виношуючи дитину. Малюка лікарям вдалося врятувати.

У Центрі громадського здоров'я нагадують про симптоми грипу:

  • раптовий початок хвороби;
  • головний біль;
  • ломота у м'язах та суглобах;
  • біль у горлі;
  • підвищення температури тіла до 38 °С і більше;
  • кашель;
  • в окремих випадках – блювота і пронос.

Попередній матеріал
Деофшоризація та підвищення лімітів для ФОПів – Рада змінила податкове законодавство
Наступний матеріал
КСУ почав перевіряти судову реформу Зеленського на відповідність Конституції
Loading...