соцмережі

"Крок за кроком до нормальності": Україна та Угорщина узгодили ключові позиції "мовного питання"

Україні вдалося досягти прогресу з Угорщиною щодо вирішення "суперечливих питань" довкола освітньої реформи

Україна та Угорщина погодили ключові положення мовного питання у Законі України "Про освіту", що раніше спричинило різку критику з боку офіційного Будапешту. Про це повідомив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар у Twitter.

"З обережним оптимізмом можна сказати, що тривалі переговори з угорською стороною завершилися узгодженням ключових позицій: про шляхи врегулювання "мовного питання", започаткування спільного прикордонного контролю, розвиток прикордонної інфраструктури. Крок по кроку до нормальності", – зазначив український дипломат.

Нагадаємо, 28 вересня в Україні набув чинності закон "Про освіту". Згідно з ним, мовою освітнього процесу в навчальних закладах є українська. У середній школі для національних меншин плавно запроваджується українська як мова викладання. Але, відповідно до освітньої програми, можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома і більше мовами – державною, англійською та іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

У МЗС Угорщини тоді заявили про наміри ініціювати перегляд Угоди про асоціацію з Україною. Причина – мовна стаття закону "Про освіту". Згодом український закон відправили на експертизу Венеціанській комісії. Висновок такий: Комісія не підтримує позицію Угорщини щодо українського закону "Про освіту".

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Як Президент на Донеччині надсучасні опорні школи відкрив – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Палата представників США схвалила законопроект про співпрацю з Україною у кібербезпеці
Наступний матеріал
"Покращення сервісу": "Укрзалізниця" вводить електронні квитки для електричок
Loading...