глава НАЗК Наталія Корчак
глава НАЗК Наталія Корчак 5 канал

Корчак: у партій конфіскували 1,3 млн гривень за порушення звітності

Всього НАЗК склало більше як 260 адміністративних протоколів

Національна агенція з питань запобігання корупції (НАЗК) після аналізу фінансової звітності політичних сил конфіскувала понад 1 млн 300 тис. гривень. Про це повідомила член НАЗК Наталія Корчак у ході брифінгу.

2017 року найбільші політичні партії України отримали держфінансування. Шість політсил, які подолали п'ятивідсотковий бар'єр і пройшли до парламенту, отримали гроші з бюджету, проте звітувати про свої витрати, внески та фінзобов'язання мали все-одно всі українські партії, а їх налічується близько 350.

Протягом 2017 року свої звіти подали близько 270 політсил, щоправда в НАЗК наголошують, що половина з цих звітів виявились порожніми, що свідчить про те, що вони працюють лише під час виборів, а в інший час ні. Тому фінансові кошти не рухаються рахунками цих партій.

Крім цього, відомство зафіксувало цілу низку порушень, за що наклали штрафи та конфіскували деякі внески до партійних сил.

"За тими адміністративними протоколами, які складені на сьогоднішній день агентством (в сукупності їх 264) винесено рішення по 205 справах. Із них 177 осіб були визнані винними у вчиненні адмінпорушення. Відповідно, держава, у вигляді штрафів, отримала понад 337 тис. гривень і була здійснена конфіскація незаконних внесків", – розповіла глава НАЗК Наталія Корчак.

З її слів, сума внесків становить понад 1 млн 300 тис. гривень.

Серед найбільш розповсюджених порушень: неподання звітів, неподання висновків внутрішніх аудитів партій і недотримання термінів подання цих звітів.

Попередній матеріал
Ukraine NOW: Уряд затвердив бренд України
Наступний матеріал
Українці здебільшого працюють за кордоном менше ніж півроку – експерти

НАЗК внесло припис Супрун відносно директора науково-практичного центру

Стрілянина у міськраді Нікополя: поліція відкрила вже п'ять кримінальних проваджень

НАЗК скерувало до суду протоколи щодо новообраного омбудсмена Денісової

НАЗК викрило керівників Держрезерву та Держкіно на порушенні закону – подробиці

Подати пояснення і зауваження: НАЗК викликало "на килим" омбудсмена Денісову

НАЗК спіймала міського голову Броварів на виписуванні собі премії