5 канал

Кнопкодавство та блокування трибуни: як депутати голосували за медичну реформу

Народні обранці ухвалили один законопроект із медичного пакету, а ще один – відхилили

Народні депутати розглянули два законопроекти, які стосуються старту медичної реформи в Україні. Основний, що стосується державних фінансових гарантій надання медичних послуг та лікарських засобів у сесійній залі – підтримали. Про всі перипетії дебатів у залі розповіла кореспондент "5 каналу" Наталія Жижко.

Необхідну кількість голосів назбирали лише з другої спроби. До цього документ більш як годину народні обранці обговорювали. Ті, хто підтримували проекти, стверджували: документ дасть змогу людям самим обирати лікаря і заклад, а керувати коштами, які держава виділяє на медицину, зможуть громади.

"В Україні немає безоплатної медицини. Стовідсотково ті, хто слухає цей виступ – дають хабарі у лікарнях. Ми платимо за все, навіть за пологи, коли народжується новий українець. Це буде зруйновано. Ми перейдемо на легальні взаємовідносини в медицині", – сказала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"Логіка цього закону полягає в наступному: ми припиняємо фінансувати процес і пробуємо перейти на оплату кінцевого продукту. Система вмирає. Вона не має жодних стимулів, як би лікар не працював, як би не лікував. Ми даємо можливість зробити перший крок для вибору пацієнтами закладів для лікування", – переконував депутат від БПП Віктор Пинзеник.

Натомість частина депутатів висловлювалася категорично проти документа. Кажуть, що це не реформа, а ще один спосіб "здирати" гроші з громадян. Переконують: після ухвалення законопроекту в Україні взагалі не залишиться безплатної медицини. Зрештою, після дискусій більшість проект таки підтримала – 230 депутатів "за".

"Ні в Міністерстві охорони здоров'я, ні Кабмін не спромоглися за останній рік дати відповідь на питання – що буде входити в гарантований базовий пакет медичної допомоги? Скільки коштує ця допомога? Скільки буде потрібно платити людям по співоплаті? Фактично зараз ми кидаємо людей під танки і даємо їм нові тарифи", – наголосила голова комітету з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець.

Водночас інший законопроект, теж із медичного пакету, який передбачав зміни до Бюджетного кодексу, депутати відхилили. Голосів забракло навіть для того, щоб повернути документ на доопрацювання у профільний комітет.

Попередній матеріал
Радник міністра МВС розповів, як відбувається слідство щодо вибуху на території посольства США
Наступний матеріал
Пленарне засідання Верховної Ради - завершено
Loading...

Медицина по-новому: хто заважає українцям стати довгожителями – "Час. Підсумки дня"

Рада в першому читанні підтримала закон про штрафи за неправильне паркування

Реальність української медицини наочно: як проходить акція під Верховною Радою

Рада збирається заборонити розміщення реклами на ліхтарях

Дивіться наживо на 5.UA засідання ВР і брифінг речника Міноборони

Супрун застерегла депутатів від провалу медичної реформи