Микола Княжицький
Микола Княжицький eurosolidarity.org

Княжицький написав відкритого листа Садовому щодо закону про медіа, корупцію у Львові та ЛГБТ-спільноти

  Читайте по-русски
  Водночас він пояснив, у чому суть законодавчої ініціативи 2693-2, де він є одним зі співавторів

  Народний депутат України від "Європейської солідарності" Микола Княжицький написав відкритого листа міському голові Львова Андрію Садовому, у відповідь на закиди, ніби законопроєкт співавторства депутата встановлює штраф за "біблійну точку зору на гей-паради та явища ЛГБТ".

  "Можливо, образився за мій виступ на засіданні Львівської міської ради, де я висловив щире здивування твоїй пасивності у сприянні подоланню наслідків кризи, що була спричинена пандемією коронавірусу. Я не хотів тебе образити, хотів лише, щоб наше місто з бандитського будівельного майданчика справді почало перетворюватися на центр Європи. Я розумію, що ти вже звик так хазяйнувати. Настав час змінювати звички. Настав час ставати прозорим і відкритим для містян", – зауважив Княжицький.

  "Мабуть, через небажання змін отримав я вчора від тебе замість привітання публікацію на твоєму родинному сайті Zaxid.net статті директора департаменту твоєї адміністрації Євгена Бойка, який чомусь порівнює підпал церкви у Вашингтоні з моєю законодавчою ініціативою", – розповів депутат.

  Водночас він пояснив, у чому суть законодавчої ініціативи 2693-2, де він є одним зі співавторів.

  "Твій сайт стверджує, що цей законопроєкт встановлює штраф за "біблійну точку зору на гей-паради та явища ЛГБТ". Але цей законопроєкт насправді зовсім про інше. Існує основний проєкт закону, який підготувала більшість зі "Слуги народу" про регулювання засобів масової інформації. Саме у цьому законопроєкті "слуги" хочуть дозволити показ на телебаченні артистів, які виступали на окупованих територіях та закликали до повалення конституційного ладу або порушували в інший спосіб українські закони. Цей же проєкт не регулює прозорості медіавласності та медіафінансування", – зазначив Микола Княжицький.

  "Розумію, Андрію, що ти боїшся прямо сказати про те, що хотів би, мабуть, виступів артистів країни-агресора у Львові і не хотів би показати суспільству, за які кошти фінансуються твої пропагандистські медіа. А саме ці пункти ми вимагали додати до проєкту "слуг". Усе інше було зареєстровано ними давно, але не викликало і зараз не викликає твоєї уваги", – наголосив нардеп.

  Він пояснив, що у законопроєкті немає жодних натяків на заборону будь-якої біблійної точки зору щодо гей-парадів. У тому варіанті, який запропонували "слуги", сказано лише, що проєкт гарантує повну свободу слова та забороняє різного роду дискримінацію: від релігійної до сексуальної.

  "Що це значить? Коли ти засуджував побиття ЛГБТ-спільноти у Львові або відвідував концерти правозахисного ЛГБТ-хору, то тебе за це можна було б критикувати, і закон це дозволяє, але не дискримінувати. Коли твоя дружина заявляла, що підтримає марш рівності, якщо в Україні не припиняться насилля над представниками ЛГБТ, то її теж можна за це критикувати, але не дискримінувати", – написав представник "ЄС".

  Він вважає, що хвилює Садового не це, а те, що законопроєкт вимагає повідомляти суспільству, хто і з якою метою фінансує засоби масової інформації його родини.

  "І тоді тобі доведеться пояснити, чому, наприклад, один з найбільших забудовників Львова – корпорація "Ріел" – рекламується лише на ваших родинних телеканалі, радіо і сайті. Також треба пояснити, якого милого лише в цьому році твої медіа отримали через рекламні агентства тільки від цього одного забудовника, як показує моніторинг, десятки мільйонів гривень. Я розумію, що корупційно роздавати міську землю забудовникам, проти яких порушені десятки кримінальних справ за те, щоб вони не просто носили хабарі в валізах або перераховували їх на офшори, а й фінансували пропагандистські медіа, вигідна і політично корисна справа. І не дивно, що основним "спонсором" ЗМІ твоєї родини є компанія, що належить особам, які підтримують партію влади – "Слуга народу", – розповів Княжицький.

  "Досить думати про себе і використовувати старі та брудні піар-технології. Це більше не працює. А українські церкви ми підтримаємо, як і українські родини, як і викладання релігійних етичних дисциплін, з якими твої медіа так сильно воюють. Ми з ними будемо обговорювати усі норми цього та інших законопроєктів і будемо відстоювати усі побажання церков та релігійних організацій, які є засадничим каменем української духовності", – запевнив нардеп.

  Попередній матеріал
  У Києві вранці сталося кілька ДТП на двох мостах – столиця знову загрузла в заторах
  Наступний матеріал
  COVID-19 в Україні: кількість нових випадків різко зросла після дводенного зниження
  Loading...

  Завершення досудового розслідування справи вбивства Шеремета – "ІнфоВечір"

  Злиті дані українців, виклики на бій Усика та налаштування нардепів перед засіданням Ради – "ІнфоВечір"

  "Я програв, але на користь собі": Княжицький розповів подробиці справи про "замах на вбивство Медведчука"

  "Кінець епохи бідності": в Україні прогнозують найбільше падіння ВВП, попри низьку захворюваність на коронавірус – Княжицький

  Якщо я виривав майданівця з рук беркутівця, це не означає, що я нападав на нього – Княжицький про справу Чорновол

  Навіщо депутати втягнулися у гру під назвою "дефолт" та як швидко уряд зуміє підняти економіку – "ІнфоВечір"