Княжицький
Княжицький bbc.co.uk

Княжицький: "Дослідження "Рейтингу" щодо електоральних настроїв львів'ян – передвиборча маніпуляція"

Читайте по-русски
Соціологічні агенції стають однією з форм прихованої політичної агітації

Соціологічна група "Рейтинг" не дотрималася вимог закону щодо обов'язкового оприлюднення замовника в дослідженні виборчих настроїв львів'ян, написав народний депутат від фракції "Європейська солідарність" Микола Княжицький у Facebook.

У відповідь на слова очільника "Рейтингу" Олексія Антиповича про замовлення дослідження нібито "самому собі" нардеп зазначив, що навіть у такому разі в дослідженні мав бути вказаний замовник.

"Заходимо у виборчий процес. Юридично – незабаром, а фактично – вже. Однією з форм прихованої політичної агітації стають соціологічні агенції. Це не є нова практика у світових політтехнологіях. Коли громадяни бачать свідчення експерта соціолога, який стверджує, що кандидат С. – непереможний, а кандидатку Ю. взагалі не згадує в опитуваннях, то практичний виборець точно віддасть голоси за кандидата С, кандидата К., якого соціолог поставив на друге місце, як головного конкурента кандидата С, але точно не кандидатку Ю. (позначення умовні з дотриманням балансу між чоловіками й жінками). Щоб такого не відбувалося, законодавць передбачив у Виборчому кодексі норму, відповідно до якої всі соціологічні агенції зобов'язані у виборчих опитуваннях подавати інформацію про замовника. Таке ж зобов'язання мають засоби масової інформації, які поширюють ці дослідження", – наголосив він.

За його словами, закон не уточнює, що ця норма діє лише в час виборчої кампанії, тому вона не має обмежень у застосуванні.

"Цікаво, що на пресконференції керівник "Рейтингу" згадував інше дослідження, яке ця авторитетна фірма проводила в лютому, у якому назвав замовника з Міжнародного республіканського інституту. Чому ж не називає зараз? Бо тоді, припускаю, було дослідження, а зараз – передвиборча маніпуляція", – додав Княжицький.

Нагадаємо, що роботою Володимира Зеленського на посаді президента незадоволені 59% українців. На це вказують результати останнього опитування, проведеного у липні соціологічною групою "Рейтинг". Лише 37% опитаних заявили, що задоволені роботою глави держави.

Попередній матеріал
"Повернення до колишнього способу життя немає": глава ВООЗ заявив, що пандемія змінила світ назавжди
Наступний матеріал
"Отвлєкающіє" шоу з БТРами не працює": Забужко вимагає розслідувати загибель розвідника Журавля, якого залишили помирати
Loading...

Ілон Маск увійшов в десятку найбагатших людей світу

Вперше дії Зеленського не схвалює більшість українців – результати опитування

"Політичне протверезіння України": чому зміна рейтингу партій у Києві така важлива – "СтопРеванш"

Топ-15 кращих фільмів та серіалів 2020 року за версією Rotten Tomatoes

Топ-10 найбагатших: версія українського Forbes не збігається зі світовим рейтингом

5 канал - трансляція наживо