Климпуш-Цинцадзе

Климпуш-Цинцадзе: Росії не вдалося дискредитували Україну як надійного транзитера газу

  Віце-прем'єр-міністр нагадала, що російська агресія триває і може набувати різних форм – у тому числі й газового шантажу

  Росія намагалася дискредитували Україну як надійного транзитера природного газу до країн Євросоюзу, проте їй це не вдалося. Таку заяву зробила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе під час засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО 5 березня, передає "Укрінформ".

  "Після програшу в Стокгольмському арбітражі Російська Федерація активно почала шантажувати Україну стосовно того, що вона готова негайно розірвати чинні контакти і, відповідно, в такий спосіб вплинути на тиск у трубі, що спричинило би неможливість вчасної поставки Україною газу до країн ЄС. У такий спосіб Росія намагалася представити Україну як ненадійного транзитера, як ненадійного партнера для країн ЄС і для країн-членів НАТО. Але завдяки тому, що і уряд України ефективно й швидко зреагував, завдяки цілісній і різкій реакції наших партнерів з Європейського Союзу цей шантаж вдалося зупинити і до певної міри нам вдалося привести російських колег до тями", – цитує агенція слова Климпуш-Цинцадзе.

  Зі слів віце-прем'єр-міністра, цей випадок нагадує, що російська агресія триває і вона не сфокусована тільки на одному регіоні.

  "Вона може приймати різні форми – як енергетичних атак, як енергетичного шантажу, як економічних інтервенцій, так і збройних нападів. Російська інтервенція та агресія стосується не суто України – вона стосується як Європи, так і ширше – світу", – зазначила вона.

  Усі подробиці раптової газової кризи в Україні – після історичної перемоги над російським "Газпромом" – дивіться у сюжеті "5 каналу".

  Попередній матеріал
  У Києві патрульна машина протаранила евакуатор: двоє поліцейських госпіталізовані
  Наступний матеріал
  У китайських соцмережах заборонили літеру N, Джорджа Орвелла та Вінні-Пуха