cefc.com.hk

У китайських соцмережах заборонили літеру N, Джорджа Орвелла та Вінні-Пуха

Посилення цензури пов'язують із пропозицією комуністичної партії Китаю прибрати із конституції заборону очолювати державу більше двох разів

Китайські цензори взялися блокувати в місцевому інтернеті та соцмережах повідомлення, в яких згадуються твори Джорджа Орвелла "Колгосп тварин" ("Animal Farm") та "1984", а також ті, в яких взагалі присутня латинська літера N. Про це повідомляє Independent.

Як пише видання, на думку експертів, раптовий бан однієї літери пов'язаний із намаганням влади КНР знизити популярність виразів на кшталт "N термінів на посаді".

Зазначається, що негласна заборона набула чинності після того, як стала відомою пропозиція комуністичної партії Китаю прибрати з конституції норму щодо заборони очолювати державу більше двох п'ятирічних термінів. Критики цієї пропозиції вважають, що чинний голова країни Сі Цзіньпін, у випадку затвердження змін, зможе отримати довічні повноваження.

Крім того, ресурс China Digital Times з'ясував, що крім букви N та творів Орвелла, під заборону потрапили пошукові запити із словами "незгода", "культ особистості", "довічний", "безсмертя", а також фраза "Xi Zedong". Остання є комбінацією імен Сі Цзіньпіна та Мао Цзедуна. За деякими свідченнями, банять навіть згадки голлівудської студії Disney та Вінні-Пуха – політичні опоненти часто порівнюють главу Цзіньпіна з цим ведмежам.

У випадку ухвалення поправки, нинішній чільник КНР зможе залишитися при владі навіть після 2023 року. Розглядом документа займеться парламент країни – Загальнокитайські збори народних представників, – чергова сесія якого почалася 4 березня.

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Климпуш-Цинцадзе: Росії не вдалося дискредитували Україну як надійного транзитера газу
Наступний матеріал
"Руки агресора мають бути зв'язані": Геращенко заявила, що за час АТО загинули 2378 військових та 138 дітей