Олексій Гончарук
Олексій Гончарук фото Укрінформ

Кабмін відкрив перший офіс євроінтеграції в Україні: яка його мета і основні функції

Читайте по-русски
Українці зможуть в реальному часі спостерігати за діями влади на шляху до євроінтеграції

Уряд схвалив низку кроків, що мають наблизити Україну до євроінтеграції, зокрема відкрив у Херсоні перший офіс євроінтеграції. Подробиці знає кореспондентка 5-го каналу Олена Соловйова.

Для громадськості відкрили доступ до системи "Пульс Угоди", яка дозволить громадянам у режимі реального часу відстежувати дії влади на шляху до євроінтеграції.

Офіс Євроінтеграції в Херсонській області – це пілотний проєкт. Вперше в Україні його відкривають в області. Головна функція проекту консультативна. Офіс допомагатиме бізнесменам, пояснюватиме можливості, які надає євроінтеграція. Також просуватиме євроінтеграцію в регіоні. У планах уряду зробити такі офіси у всіх обласних центрах.

Як зазначив прем'єр Олексій Гончарук, євроінтеграція має відбуватися не лише у столиці, а й і регіонах паралельно. Окрім того, ухвалив низку рішень, які, на думку урядовців, допоможуть наблизити євроінтеграцію.

Зокрема, Кабінет Міністрів вніс оновлення в свою програму дій щодо впровадження асоціації з Євросоюзом. Загалом близько 2 тис. доповнень, які стосуються сфер:

  • митної політики
  • цифрового простору
  • енергетики та інших стратегічно важливих галузей

Також Олексій Гончарук повідомив про те, що сьогодні ухвалили пакет із державних підприємств, які готуватимуть до приватизації. 339 підприємств із 500 запланованих передадуть в управління менеджерам і підготують їх до приватизації на майданчику ProZorro. Прем'єр пообіцяв, що до кінця року всі 500 підприємств будуть підготовлені для продажу.

У свою чергу, уряд уповноважив Міністерство економіки підписати низку угод, які продовжують чинні  програми Євросоюзу в Україні. Зокрема, це стосується реформи держуправління, фінансової підтримки та децентралізації. 

Крім того, стало відомо, що українці зможуть в реальному часі спостерігати за діями влади на шляху до євроінтеграції – для цього створили систему "Пульс угоди".

Віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба зазначив, що система "Пульс угоди" є всеосяжною: у ній чітко окреслені конкретні завдання у 24-х сферах суспільного життя, які охоплює Угода про асоціацію з ЄС.

Як повідомляв 5.UA, Олексій Гончарук розповів, що уряд відкриває систему моніторингу виконання асоціації з Євросоюзом, яка досі була доступна лише для працівників Кабміну. Програмне забезпечення під назвою "Пульс угоди" буде в мережі інтернет у вільному доступі.

Попередній матеріал
"Циклічність чорної історії": як напередодні роковин Революції Гідності нас примушують здатися – Климпуш-Цинцадзе
Наступний матеріал
Депутата, судимого за педофілію, хочуть виключити зі "Слуги народу"
Loading...

"Пульс угоди": тепер кожен може моніторити виконання угоди про асоціацію з ЄС – подробиці

Законопроєкт про охорону географічних зазначень: що буде з "фетою" і "коньяком"

XXI Саміт "Україна – ЄС" у Києві: стало відомо, про що говоритимуть – включення

Дипломатична ініціатива: у Порошенка розповіли, яким може бути наступний крок України до ЄС після безвізу

Мінгареллі написав Парубію листа із 25 ключовими законопроектами для ухвалення

Климпуш-Цинцадзе: Україна запропонує Євросоюзу переглянути Угоду про асоціацію