Ірина Сисак
Ірина Сисак 5 канал

XXI Саміт "Україна – ЄС" у Києві: стало відомо, про що говоритимуть – включення

Читайте по-русски
Загалом сьогодні планується підписання п'яти документів

21-й саміт "Україна – ЄС" стартує сьогодні у Києві. Такі зустрічі проводять щороку. Місце проведення обирають почергово – в Україні та в Європейському Союзі. На саміті підводять підсумки співробітництва між Україною та Європейським Союзом за рік і визначають пріоритети на майбутнє. Про що говоритимуть сьогодні, повідомив представник України при ЄС Микола Точицький. Його брифінг слухала журналістка "5 каналу" Ірина Сисак.

Микола Точицький запевнив, що всі побажання української сторони щодо обговорень на саміті – були враховані. Зокрема, документ проєкту саміту вже готовий, його мають підписати три президенти – президент України Володимир Зеленський, президент Європейської ради Дональд Туск і президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

Головне питання – подальші відносини Києва та Брюсселя, і зокрема – виконання Угоди про асоціацію. Йтиметься також про територіальну цілісність України, російську агресію на Донбасі, у Приазов'ї, в Криму. Говоритимуть про Мінські угоди та санкції щодо РФ, в тому числі – через видачу російський паспортів на окупованих територіях.

Порушать і питання реформ в Україні: боротьби з корупцією, реформування судової системи, а також електронної митної торгівлі.

За словами Точицького, загалом сьогодні планується підписання п'яти документів. Один із них стосуватиметься допомоги Приазов'ю – там планують створити спеціальний центр ЄС.

"Після того, як відбулася агресія Російської Федерації в Чорному морі, яка розпочалася у керченській затоці Азовського моря, була направлена спеціальна група експертів до Приазов'я. Вони проїхали від Маріуполя до Запоріжжя і запропонували проєкт, чималенький, на 10 млн – у частині інфраструктурних проєктів, у частині відкриття спеціального офісу Євросоюзу в Маріуполі", – зазначив представник України при ЄС.

Офіційно саміт розпочнеться о 14-й годині у Маріїнському палаці.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський у Канаді підтвердив, що курс України на членство в ЄС і НАТО залишається незмінним.

Попередній матеріал
Зеленський і його прес-служба проігнорували акредитованих журналістів у Станиці Луганській
Наступний матеріал
"Ми ніколи вас не пробачимо": Яніна Соколова гостро прокоментувала новину про телеміст із росіянами
Loading...