Україна використовує всі можливі варіанти для звільнення бранців Кремля. Цю вимогу вже оголосили на саміті Україна-ЄС, цього ж вимагають і в НАТО та ПАРЄ. Про таке повідомила віце-спікер ВР, представник України у гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко на сторінці у Facebook.
"Хоча, я розумію, що вікно можливостей звужується у питанні звільнення заручників, ми зараз як держава шукаємо всі можливості витягти наших, всі механізми ми намагаємося задіяти для того, щоб звільнити їх. Ви бачили, що останні тижні принесли і заяву саміту Україна-ЄС, де звучить вимога звільнення заручників; і заяву саміту НАТО, де звучить ця вимога; і заяву Парламентської Асамблеї ОБСЄ; і резолюцію ПАРЄ; і під час особистих зустрічей президентів Порошенка з колегами – Макроном і Трампом ця тема піднімалася", – наголосила український дипломат.
Вона також наголосила: Україна готова до серйозних кроків.
"Ми готові до серйозних компромісів – передати РФ їх потєряшек, щоб забрати наших. Але Путін використовує наших заручників як той козир у кишені, який він готовий викласти на стіл, продати, але за що? За Крим? За те, щоб їх залишили в спокої і скасували санкції? За те, щоби Росія залишилася на Донбасі, де "ихтамнет"? От в чому питання. Він просто так поки що не збирається віддавати. І точно не збирається на 36 їх обмінювати", – переконана віце-спікер парламенту.
На її думку, російський президент продовжуватиме "розігрувати цю карту" перед виборами.
"Я не виключаю, що питання заручників Росія хоче так само використати і в якихось виборчих кампаніях так чи інакше, можливо, віддавши їх лояльним до Кремля кандидатам, щоб показати, що тільки вони вміють домовлятися з Кремлем, вести прямі переговори з ОРДЛО і т.д. Тобто, на жаль, долі людей використовуються дуже цинічно і брудно для торгу…Кілька тижнів тому я поділилися з журналістами своїми передчуттями, що Путін використовуватиме тему заручників в українській виборчій кампанії. Сьогодні ці відчуття ще гостріші", – зазначила Геращенко.
Також вона повідомила, що російській омбудсвумен Тетяні Москальковій укотре направили листа з пропозицією зустрітися на полях Мінська в будь-який зручний час, аби нарешті розблокувати процес звільнення заручників. Водночас ще з березня цьогоріч Україна не отримала жодної відповіді від РФ на пропозицію віддати їм 36 росіян.
"Все це наводить на думку, що Кремль чекатиме старту української виборчої кампанії і потім спробує грати не лише на темі заручників, але й більш широко - Донбасу, війни і миру, підштовхуючи до "прямих переговорів" з ОРДЛО і демонструючи прихильність до певних кандидатів і партій, готових розмовляти на умовах Кремля, а не з позиції України ( що робить нинішня влада й що так дратує Кремль )", – резюмує Геращенко.
Дивіться також фотогалерею за темою:
#FreeSentsov: Видовищна акція просто на Times Square у Нью-Йорку – ФОТО










