Україна ЄС facebook.com/petroporoshenko

"Глобальне управління": ЄС визначився з пріоритетами зовнішньої політики

Ситуація щодо України знайшла відображення в одному з п’яти пріоритетів зовнішньої політики Європейського Союзу, який отримав назву "глобальне управління"

Ситуація в та навколо України знайшла відображення в одному з п’яти пріоритетів зовнішньої політики Європейського Союзу, який отримав назву "глобальне управління". Такі висновки випливають із виступу Високого представника ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріки Могеріні на щорічній конференції послів ЄС, яка проходить в Брюсселі, пише УНІАН

"Останній, але не менш важливий пункт пріоритетів – глобальне управління. Ми повинні продовжувати інвестувати все, що ми можемо – а це багато – в системи та рамки багатонаціональних інституцій та глобального управління. Перш за все тому, що їх атакують з багатьох різних сторін – я не буду їх називати, залишивши це для вашої уяви. Коли ми працюємо, щоб побудувати глобальних союзників, щоб захистити Паризьку угоду щодо клімату, коли ми працюємо для вільної та справедливої торгівлі, коли ми працюємо для поваги міжнародних норм від України до Корейського півострова – у всіх цих випадках ми працюємо для більш безпечної Європи так само, як і для більш безпечного світу", – сказала Могеріні.

Високий представник зазначила, що для європейців "зберегти та посилити глобальну систему управління – це шлях інвестувати в нашу власну безпеку та в наш добробут, тому що наша економічна міць базується на багатонаціональній системі правил".

За її словами, "ми, європейці, завжди будемо спиратися на багатонаціональні інституції. Це має бути зрозумілим і має бути головним пріоритетом у наступні роки. Перш за все, в рамках ООН, будуючи рішення, від яких виграють всі, в рамках системи ООН". 

Першим пріоритетом Могеріні назвала безпеку та оборону, зазначивши, що в цій сфері за один рік ЄС зробив більше, аніж за декілька десятиліть.

Другим пріоритетом вона назвала зобов’язання ЄС у сфері протидії тероризму та радикалізації, третім – міграцію, і четвертим – Балкани.

"Це файл, де ми можемо чи більше втратити, чи більше отримати. Дехто говорить, що це задній двір (ЄС). Це не задній двір. Це – Європа. І кожного разу, коли я чую, коли люди говорять нашим друзям на Балканах "ваша дорога вперед до Європи", я дуже серджуся, тому що це вже Європа. І ми бачимо це дуже чітко, коли йдеться про виклики у сфері безпеки, шляхи мігрантів, економічні інвестиції та багато інших речей", – запевнила Могеріні.

Вона нагадала, що цього року "ми бачили на Балканах напруження, яке зростало, викликаючи занепокоєння у різні моменти в різних країнах".

На завершення свого виступу Високий представник сказала: "В цьому році у нас є більше відповідальності, ніж будь коли ми мали у минулому. Але я переконана, що у цьому році увесь світ та громадяни ЄС надали більшої важливості нашій зовнішній роботі, не тільки тому, що вони бачать різницю, якої ми досягаємо, але й тому, що багато з них розуміють зв'язок між тим, що відбувається навколо нас, з тим, що відбувається всередині (ЄС), що відбувається в наших регіонах – мир на Середньому Сході, ситуація в Україні, ситуація у різних частинах світу має прямий вплив на життя європейців. І ще одне – і це нове – я переконана, що європейці почали розуміти, що у глобальних питаннях більшість речей, які ми можемо, як європейці, робити разом".

Як у Раді раділи новині про безвізовий режим з ЄС – фотогалерея

/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України

Попередній матеріал
У "Київенерго" назвали, який район столиці має найбільший борг за тепло
Наступний матеріал
СБУ викрила адміністраторів-сепаратистів "Вконтакте" та "Одноклассники", які закликали підтримувати агресію РФ проти України
Loading...

ЄС виділить Україні €100 млн для наповнення Фонду енергоефективності

Стало відомо, коли відбудеться Саміт "Східного партнерства"–2017

Від початку року Німеччина видала висококваліфікованим українцям 1942 "блакитні картки"

"Це нормальний термін": Животовський сказав, коли ЄС може скасувати роумінг для України

Лідер німецьких вільних демократів розкритикував ЄС через поблажливість у дотриманні санкцій проти РФ

Німеччина виділяє додаткові €1,5 млн на допомогу жителям Донбасу