Євросоюз розширив санкційний список проти РФ через скандал щодо поставок турбін Siemens на територію окупованого Криму. Про це повідомляє прес-служба Ради ЄС у п'ятницю, 4 серпня.
У повідомленні вказується, що до списку додали ім'я трьох людей, а також три компанії, причетні до постачання газових турбін на півострів. Зокрема, під дію санкцій потрапили заступник міністра енергетики Росії Андрій Черезов, глава департаменту міненерго РФ Євген Грабчак й гендиректор "Технопромекспорту" Сергій Топор-Гілка.
Серед компаній країни-агресора, що відтепер увійшли до санкційного списку, – ВАТ "Технопромекспорт", ТОВ "Технопромекспорт" та "Інтеравтоматика".
Як наголошується у повідомленні, "ЄС не визнає незаконну анексію Кримського півострова Російською Федерацією".
"Налагодження незалежного джерела живлення для Криму та Севастополя підтримує їх відокремлення від України та підриває територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України. Газові турбіни є важливим елементом у розробці нових електростанцій", – зазначили в ЄС.
Президент України Петро Порошенко вже відреагував на таке рішення Європи. Зокрема, він зазначив: "Вдячний Раді ЄС за остаточне рішення накласти санкції проти Росії за "прецедент Сіменс"!"
"Заслужена відповідь за неповагу до контрактних зобов'язань та потужний сигнал агресору щодо непохитної єдності і солідарності між столицями Європейського Союзу. Спільно з ЄС і надалі будемо на сторожі ефективного режиму санкцій, про що ми говорили під час Саміту Україна-ЄС в Києві", – прокоментував Порошенко на сторінці у Facebook.
Раніше у МЗС Німеччини заявили, що відносини з РФ можуть загостритися через порушення санкцій – йшлося саме про скандал із поставкою турбін Siemens.
Як повідомляв 5.UA, німецький концерн Siemens оголосив, що позиватиметься проти російського покупця їхніх газових турбін через те, що обладнання доставили до Криму – проти волі компанії. Відповідну заяву Siemens оприлюднили у понеділок, 10 липня. Станом на тепер компанія вже подала позов до Арбітражного суду Москви.