Євросоюз
Євросоюз lampa.today

ЄС розширив санкційний список проти РФ через скандал з турбінами Siemens у Криму

    До списку потрапили ще три особи та три компанії, причетні до постачання газових турбін на анексований півострів

    Євросоюз розширив санкційний список проти РФ через скандал щодо поставок турбін Siemens на територію окупованого Криму. Про це повідомляє прес-служба Ради ЄС у п'ятницю, 4 серпня.

    У повідомленні вказується, що до списку додали ім'я трьох людей, а також три компанії, причетні до постачання газових турбін на півострів. Зокрема, під дію санкцій потрапили заступник міністра енергетики Росії Андрій Черезов, глава департаменту міненерго РФ Євген Грабчак й гендиректор "Технопромекспорту" Сергій Топор-Гілка.

    Серед компаній країни-агресора, що відтепер увійшли до санкційного списку, – ВАТ "Технопромекспорт", ТОВ "Технопромекспорт" та "Інтеравтоматика".

    Як наголошується у повідомленні, "ЄС не визнає незаконну анексію Кримського півострова Російською Федерацією". 

    "Налагодження незалежного джерела живлення для Криму та Севастополя підтримує їх відокремлення від України та підриває територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України. Газові турбіни є важливим елементом у розробці нових електростанцій", – зазначили в ЄС. 

    Президент України Петро Порошенко вже відреагував на таке рішення Європи. Зокрема, він зазначив: "Вдячний Раді ЄС за остаточне рішення накласти санкції проти Росії за "прецедент Сіменс"!"

    "Заслужена відповідь за неповагу до контрактних зобов'язань та потужний сигнал агресору щодо непохитної єдності і солідарності між столицями Європейського Союзу. Спільно з ЄС і надалі будемо на сторожі ефективного режиму санкцій, про що ми говорили під час Саміту Україна-ЄС в Києві", – прокоментував Порошенко на сторінці у Facebook

    Раніше у МЗС Німеччини заявили, що відносини з РФ можуть загостритися через порушення санкцій – йшлося саме про скандал із поставкою турбін Siemens.

    Як повідомляв 5.UA, німецький концерн Siemens оголосив, що позиватиметься проти російського покупця їхніх газових турбін через те, що обладнання доставили до Криму – проти волі компанії. Відповідну заяву Siemens оприлюднили у понеділок, 10 липня. Станом на тепер компанія вже подала позов до Арбітражного суду Москви.

    Попередній матеріал
    У військовій прокуратурі розповіли подробиці загибелі військовослужбовця на полігоні Київщини
    Наступний матеріал
    Порошенко: За два роки існування Нацполіції під час служби загинули 18 поліцейських
    Loading...