Ірина Геращенко
Ірина Геращенко Прес-служба партії "Європейська Солідарність"

Геращенко про зміни до Кримінального кодексу: "Ми змогли зупинити його перетворення на інструмент для репресій"

  Читайте по-русски
  "ЄС" проти репресивних норми законопроєкту до простих громадян

  Верховна Рада ухвалила закон про зміни до Кримінально-процесуального кодексу, врахувавши зауваження опозиції про те, що цей законопроект не має стати інструментом для репресій, а має виконувати правоохоронну функцію. Про це у відеозверненні заявила співголова фракції "Європейська Солідарність" Ірина Геращенко.

  "330 "за" зміни до КПК (закон 1009), який тиждень тому зі скандалом було направлено на повторне друге читання. Саме наша політична сила наполягала на тому, щоб до законопроєкту було внесено зміни. Тоді, в тому числі й деякі громадські активісти, влаштували депутатам істерику і обструкцію, мовляв, злякалися прослуховування НАБУ й тому завалили закон. А ми говорили про репресивні норми цього законопроєкту до простих громадян, про драконівські правила часів Сталіна, за якими можна було затримувати без суду і слідства, без права застави і оскарження, про неправильність скасування термінів розслідування й можливість тримати людину у статусі підозрюваного все життя. Про корупційні ризики в умовах неефективного слідства чи недобросовісних правоохоронців", – сказала вона.

  Геращенко наголосила, що поправки і чітка, аргументована позиція "Європейської Солідарності" були почуті громадськістю та монобільшістю. Це допомогло якісно доопрацювати законопроєкт та привести його у відповідність нормам права "ЄС".

  Політик додала: "Сьогодні вдалося відстояти наші поправки, допрацювати цей закон і зробити його професійнішим, таким, що відповідає праву ЄС . Наша фракція голосувала "за". Ми – за професійний підхід, а не хайп і турборежим, за фахову роботу комітетів, за увагу до деталей і поправок. З жахом уявляю, що було б, якби "слуги" реалізували свій план – проголосувати 74 сирих і недосконалих законів відразу в цілому… Всі ці поліцейські органи могли перетворитися на інструменти терору. Ми змогли зберегти такі норми як прослуховування НАБУ, але захистити права громадян. Дуже важко повертаємо роботу парламенту від безумного "зеленого" принтера до нормального фахового обговорення. Наша фракція – реально молодці!".

  Як повідомляв 5.UA, в "ЄС" закликають владу спільно "розрулити" телефонний скандал. 

  Попередній матеріал
  Гетманцев визнав необхідність серйозного корегування законопроєкту №1210
  Наступний матеріал
  Вітчизняних постачальників руди з міжнародного ринку можуть витіснити росіяни – нардеп про законопроєкт 1210