Ірина Геращенко
Ірина Геращенко Прес-служба партії "Європейська Солідарність"

У Вашингтоні сварка – Путін усміхається: в "ЄС" закликають владу спільно "розрулити" телефонний скандал

  Читайте по-русски
  Влада повинна зберегти двопартійну підтримку України в США, вважають у партії

  Фракція "Європейська Солідарність" ініціює запрошення до Верховної Ради очільника МЗС Вадима Пристайка та генпрокурора Руслана Рябошапку для пояснення ситуації, зокрема, щодо переговорів Зеленського з Трампом, а також для пошуку механізмів збереження антипутінської коаліції в світі.

  Про це сказала співголова фракції "ЄС" Ірина Геращенко під час виступу на Погоджувальній раді, повідомляється на сайті партії.

  "Європейська Солідарність", так само, як уся країна і весь світ, уважно слідкували за першим візитом президента Зеленського на 74-ту сесію ГА ООН. Безумовно, ми вітаємо те, що під час виступу з цієї найвищої світової трибуни президент Зеленський називав Росію країною-агресором, згадав трагічну долю нашого героя Василя Сліпака, вбитого російськими найманцями, але, на жаль, цей достойний виступ був перекреслений тим скандалом, який розгорнувся навколо телефонної розмови президентів двох країн і чітко засвідчив, як довго можна формувати антипутінську коаліцію в світі і як кількома некомпетентними, непродуманими фразами можна багато речей перекреслити", – сказала Геращенко.

  Вона додала: "Поки у Вашингтоні сварка через Україну, Путін усміхається". Такий заголовок у The Wall Street Journal є, мабуть, найм’якшим і відображає ту ситуацію, яка сьогодні утворилася в міжнародних медіа стосовно цього скандалу", – додала вона.

  За її словами, "ЄС" вважає, що на сьогодні і влада, і опозиція, а також офіс президента, МЗС і парламент мають докласти максимум зусиль, щоб не просто зупинити цей скандал, а й "розрулити" його. Не повинно залишатися образи в партнерів України по ЄС, по "нормандському формату", щоби владі вдалося зберегти двопартійну підтримку в США, над чим довго працювала команда Порошенка.

  "Ми вважаємо, що важливо ініціювати запрошення до Верховної Ради міністра закордонних справ Вадима Пристайка, для того, щоб з перших вуст почути бачення не тільки виходу з цієї ситуації, а й мінського, нормандського форматів. Так само і генерального прокурора Руслана Рябошапку, тому що в суспільстві виникає багато запитань, що ж за реформи відбуваються в новій команді, коли ми маємо серйозне посилення через законодавство офісу генпрокурора і "100 свого генпрокурора", – наголосила Геращенко.

  "Я вважаю, що було б непогано, щоб ми могли поставити генпрокурору запитання стосовно перехідного правосуддя, а він говорив, що працює над цим. Це дуже важлива тема, до якої має бути причетний парламент, в контексті врегулювання війни на Донбасі", – зазначила депутат.

  Нагадаємо, раніше Геращенко відреагувала на звістку про відставку Курта Волкера. "В Москві сьогодні п‘ють шампанське", – сказала вона.

  Попередній матеріал
  "Свобода інших важлива, як і власна": Сенцов передав Макрону список бранців Кремля
  Наступний матеріал
  "Швидка" за 10 хв. та інтернати без дітей: що Кабмін прописав у нові стандарти доступності послуг

  Порошенко обговорив із Гродом спробу "слуг народу" усунути Геращенко від засідань

  "Я стаю жертвою антидемократичних рішень": Геращенко прокоментувала своє "відсторонення"

  "Зелені чоловічки": комітет ВР рекомендував відсторонити Геращенко від п'яти засідань Ради

  Новий Кабмін перейменував чотири міністерства та створив два нових – подробиці

  "Європейська солідарність" переходить в опозицію до правлячої влади

  Датований ще серединою липня: Геращенко отримала листа від політв’язня Карпюка