Лікарня
Лікарня fotolia.com

Експерт про знепритомнення Богомолець у Раді: "Запуск медреформи нагадує "схему Насірова"

Експерт пояснила, чому важливо проголосувати за законопроект про медреформу найближчим часом, а не восени

Журналістка Ірина Заславець на сторінці у Facebook написала, що від парламентських пристрастей голова медичного комітету Ольга Богомолець знепритомніла в туалеті Верховної Ради. При цьому близько 17:00 у ВР мали розглядати законопроект про медичну реформу, така інформація була у розкладі засідань. Що відбувається довкола медичної реформи в ефірі "5 каналу" розповіла співзасновник БФ "Таблеточки" Ірина Литовченко.

"Ми бачемо повторення ситуації, яка була з Насіровим, коли головна діюча особа (Ольга Богомолець, голова комітету охорони здоров'я у ВР – 5.UA), від якої зараз залежить майбутнє медичної реформи, втрачає свідомість у ВР і її госпіталізують до Феофанії. Причому госпіталізує її чомусь швидка Тодурова (Борис Тодуров, директор Інституту серця МОЗ України – 5.UA) з клініки, за номерами в інтернеті пробили, – це швидка Інституту серця... Сьогодні цей законопроект мав би бути на голосуванні. Без її підпису цього не може бути", – розповіла Литовченко. 

Вона також додала: "Оскільки Богомолець зараз немає, ми сподіваємо, що хтось із її заступників візьме на себе відповідальність і підпише рішення, яке прийняв вчора комітет охорони здоров'я. Показово, що пані Богомолець також не була присутня вчора, головувала Ірина Сесоєва, яка проробляла всі правки з депутатами".

За словами Литовченко, медреформу важливо прийняти саме сьогодні-завтра перед канікулами, а не восени, бо вже у вересні буде формуватися фінальний бюджет 2018 року у ВР, "якщо ж цей бюджет подається в тому вигляді, який є зараз, не буде можливим навіть при прийнятті закону фінансувати медицину по-новому, відповідно ми не зможемо перейти до принципу "гроші за пацієнтом" і створити Національну службу здоров'я".

"На місцях головні лікарі будуть і далі визначати, куди ідуть гроші. А ми бачили по їх деклараціях, як прекрасно ці гроші осідають у їхніх кишенях", – сказала Литовченко.

Додамо, що голова комітету охорони здоров'я у ВР Ольга Богомолець написала на сторінці у Facebook: "Вимагаю припинити розповсюдження брехні і неправдивої інформації. Я як свідома громадянка України і відповідальний політик завжди стояла за реформи в Україні, реформи системи охорони здоров'я зокрема. ... До мене від представників міністерства запитань щодо того, коли буде завізована таблиця з правками, не надходило! Реформі в Україні бути – доступній, якісній, чесній і прозорій..."

Дивіться також фотогалерею за темою:

Пам'ятник жертвам популізму: під ВР прихильники медреформи провели моторошний флешмоб – фото

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Димова завіса, морський бій: як проходять навчання на випадок агресії з моря
Наступний матеріал
ІТ-новинки та криміналістичні валізи: ЄС передав копам обладнання на €100 тис.
Loading...

Законопроект про медичну реформу: депутати подали 886 правок

Генпрокурор розповів, як привернути увагу до медреформи за допомогою конфіскованих коштів Януковича

Надважливі реформи: за що депутатам вдасться проголосувати до канікул

Порошенко: Рівень медичної допомоги у сільській місцевості є неприпустимим

Президент доручив уряду підготувати законопроект щодо покращення меддопомоги на селі

Рада проголосувала за зміни до Закону про держбюджет на 2017 рік