Верховна Рада України Дзеркало тижня

Досить відпочивати – треба працювати: депутат розповів, за які закони потрібно встигнути проголосувати до канікул

В ефірі програми "Інформаційний день" на "5 каналі" народний депутат Максим Курячий розповів про те, які ключові питання повинна вирішити Верховна Рада до початку канікул

У вівторок, 20 червня, в ефірі "Інформаційного дня" народний депутат Максим Курячий розповів про те, чи знайдуться у парламентарів голоси для закону про реінтеграцію ОРДЛО, якщо закон прийде у Верховну Раду. Так депутат наголосив, що питання відновлення державного суверенітету повинно сконцентрувати не лише увагу у сесійній залі, але увагу суспільства загалом.

"Центрове питання відновлення державного суверенітету та поновлення територіальної цілісності повинно сконцентрувати не тільки весь сесійний зал Верховної Ради України, а й взагалі все суспільство. Однак, таймінг ухвалення цього закону у нас дуже жорсткий та дуже напружений. По-перше, як такого законопроекту в остаточному вигляді немає і це природно. Справа в тому що на початку цей законопроект повинен бути розглянутий на Раді національної безпеки та оборони України. Це функція саме цього вкрай важливого державного органу. Після того, як він буде схвалений на Раді нацбезпеки та оборони його має очевидно підписати президент, оскільки таке питання не може без президента вирішуватися. І лише після цього він потрапить до українського парламенту, після цього повинен бути розглянутий у профільному комітеті і вже лише після цього у пленарній залі. Часу дуже обмаль до закінчення пленарної сесії і саме тому я вважаю, що потрібно ставити вже сьогодні питання щодо продовження роботи пленарної сесії Верховної Ради України. Досить відпочивати - потрібно працювати", - зауважив Максим Курячий.

Також в ефірі "5 каналу" народний депутат сказав, що законопроект про реформу фінансування  охорони здоров'я у парламенті можуть розглянути у другому читанні уже цього тижня.

"Закону ухвалений у першому читанні, а це означає, що сьогодні цей законопроект про реформу фінансування охорони здоров'я знаходиться не на урядовому, а на парламентському майданчику, де може відбуватися дискусія. Це природний, нормальний процес, оскільки це вкрай важлива і чутлива соціальна сфера і ми маємо прийняти дуже виважене рішення, помилки тут не може бути. І саме тому, це буде дуже правильно, коли велика кількість правок до законопроекту. Ми проголосували за підготовку цього законопроекту до другого читання за скороченою процедурою, а це означає, що цього тижня ми повинні його розглянути по суті у другому читанні", - зазначив депутат.

Народний депутат також додав, що цього тижня буде продовжуватися дискусія щодо медичної реформи і висловив впевненість в тому, що така дискусія повинна бути фаховою, а не політичною.

"Але я хочу також підкреслити, що зводити медичну реформу лише сприйняттям цього рамкового закону щодо реформування закладів охорони здоров'я, це дуже передчасно говорити про медичну реформу як таку. Цього тижня будемо голосувати, цього тижня буде продовжуватися дискусія, я вважаю, що вона повинна бути фахова, а не політична, будемо визначатись", - підсумував нардеп.

Як повідомляв 5.UA народний депутат Сергій Висоцький в ефірі програми "Інформаційний день" розповів про, що передбачає концепція законопректу про реінтеграцію Донбасу, а також про її відмінності від того, що є зараз.

Попередній матеріал
Брифінг: "Актуальні розслідування НАБУ та САП" - відео
Наступний матеріал
Стан виконання рішення про стягнення коштів з ПАТ "Газпром" - відео
Loading...

Депутати ухвалили один із важливих законопроектів "медичного блоку": що передбачено

Кнопкодавство та блокування трибуни: як депутати голосували за медичну реформу

Медична реформа: Чому закони потрібно ухвалити вже цієї сесії