Голосування за медреформу
Голосування за медреформу 5.ua

Депутати ухвалили один із важливих законопроектів "медичного блоку": що передбачено

Йдеться про законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів

У четвер, 8 червня, парламент розглянув законопроекти, необхідні для початку медичної реформи. Один із них удалося ухвалити в першому читанні, а от другий нардепи провалили. Про це повідомляє кореспондент "5 каналу". 

Зауважимо, що другий закон стосується внесення змін до бюджетного кодексу. Чільниця МОЗ Уляна Супрун на сторінці у Facebook написала, що і провалений законопроект вельми потрібний, тому його ще раз подаватимуть до парламенту.

Під час виступу у Раді Супрун нагадала народним обранцям сумні реалії української медицини.

"Щодня в Україні вмирає 1600 людей. Система, яка мала б рятувати їх, не працює… Прийнявши урядові законопроекти, ви проголосуєте за незалежність української системи від радянського минулого", – сказала в.о. міністра охорони здоров'я.

Як стало відомо, після обговорення депутати підтримали законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів. Відповідно до цього закону, українці матимуть гарантований пакет послуг і препаратів за рахунок державних коштів. За вторинну і третинну допомогу разом з державою платитиме пацієнт.

А от проти цього закону виступили "Опоблок", "Батьківщина" і "Радикальна партія". На їхню критику Супрун відповіла чітко: "В Україні немає безоплатної медицини. Стовідсотково ті, хто зараз дивиться цей виступ, платять у лікарнях. Ми даємо хабарі за все, навіть за пологи, коли народжується новий українець. Це буде зруйновано. Ми перейдемо на систему легальних взаємовідносин в медицині".

Як зрештою вдалося ухвалити один із важливих законопроектів "медичного блоку" та "чим це загрожує" – дивіться у сюжеті:

Наталія Жижко, Юрій Усік, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Ласкаво просимо до пекла": як активісти у Києві вітали дипломатів РФ з Днем Росії
Наступний матеріал
Один із законопроектів щодо медичної реформи не був проголосований через низьку дисципліну у ВР - Таран
Loading...