ПАРЄ
ПАРЄ Facebook / Петро Порошенко

Експерт: Політична кар'єра голови ПАРЄ Аграмунта зазнає краху, але це не головне

Олександр Сушко наголосив, що Рада Європи і ПАРЄ нарешті дійшли висновків, що треба розслідувати неодноразові звинувачення у корумпованості своїх членів

Науковий директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко у ефірі "5 каналу" прокоментував наслідки того, Парламентська асамблея Ради Європи підтримала запровадження процедури імпічменту для чинного голови Асамблеї Педро Аграмунта.

"Політична кар'єра Аграмунта зазнає краху. Я не бачу для нього якогось позитивного розв'язання, принаймні на рівні міжнародних інституцій. Занадто сильного його поведінка і його дії відхиляються від того стандарту, припустимого, що дозволяється у демократичному світі. Надто це схоже на те, що ми звикли бачити у країнах з подібною до нашої політичною культурою – в Західній Європі ж це дуже сильно дисонує із прийнятими практиками там. Його кар'єра на цьому завершиться", – зазначив Сушко.

Втім, на його думку імпічмент особисто Аграмунту – не є головним: "Що стосується більш широких висновків, які є більш значущими, на мою думку, ніж особиста кар'єра Аграмунта... Рада Європи і зокрема ПАРЄ нарешті дійшли висновків, що треба розслідувати неодноразові звинувачення у корумпованих діях, які лунали стосовно деяких діячів. Не тільки керівних, але і депутатів, цілих груп депутатів, які мають ознаки такої замовної діяльності на користь окремих, як правило авторитарних, урядів Східної Європи. Зараз нарешті ми бачимо, що прийняте нарешті рішення щодо створення окремого слідчого органу з повноваженнями досліджувати усі факти, які можуть свідчити про корумпованість службовців".

Детальніше про останні події у міжнародній політиці – у відео:

Як інформував 5.UA, 26 червня ЄНП проголосувала за недовіру скандальному голові ПАРЄ Аграмунту.

Дивіться також фотогалерею:

Дипломатія в картинках: яким був візит Порошенка до Франції – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Брифінг головного військового прокурора - завершено
Наступний матеріал
Підрив авто у Києві: Полковник розвідки був "першим кіборгом" в Донецькому аеропорту

Чи вдасться президенту Макрону реанімувати Нормандський формат – "Час. Підсумки дня"

Логвинський розповів, коли одіозному чільнику ПАРЄ можуть оголосити імпічмент

ЄНП проголосувала за недовіру скандальному голові ПАРЄ Аграмунту

Якою має бути нова українська школа – "Час. Підсумки дня"

Литва направить в Україну 60 військових інструкторів

Західні країни не дають Україні летальну зброю, боячись можливої ескалації на Донбасі - експерт