odnako.su

ПАРЄ проголосувала за імпічмент чинному голові Аграмунту

Процедура імпічменту може розпочатися негайно, однак може тривати і до осені

У вівторок, 27 червня, Парламентська асамблея Ради Європи підтримала запровадження процедури імпічмента для чинного голови Асамблеї Педро Аграмунта. Про це повідомив голова української делегації у ПАРЄ Володимир Ар’єв на сторінці у Facebook .

"ПАРЄ намагається вийти з політичної кризи, в яку її завів чинний президент Аграмунт через політ на російському літаку до диктатора Асада. Щойно Асамблея проголосувала за запровадження процедури імпічменту, яка може розпочатися негайно (хоча і може тривати до осені – до наступної сесії)", - повідомив Ар’єв.

Як стало відомо, відповідне рішення підтримали 154 делегати, ще 30 висловилися проти, а 13 - утрималися від голосування.

Чільник української делегації прокоментував таке рішення ПАРЄ: "Головне, процес очищення запущений і є високі шанси, що він буде завершений. Людина, що втратила довіру, не може далі очолювати ПАРЄ і дискредитовувати організацію".

Як інформував 5.UA, 26 червня ЄНП проголосувала за недовіру скандальному голові ПАРЄ Аграмунту.

Нагадаємо також, що 28 квітня Бюро ПАРЄ абсолютною більшістю голосів висловило недовіру голові ПАРЄ Педро Аграмунту. Утім, як повідомив голова української делегації Володимир Ар'єв, ПАРЄ взагалі не має процедури відкликання президента з посади – за 50 років роботи Асамблеї такої потреби не було.

Довідка: восени депутати ПАРЄ вимагали відставки президента ПАРЄ Педро Аграмунта через його візит до Сирії разом із російською делегацією. 21 березня 2017 року до Сирії прибула делегація російських депутатів і депутатів ПАРЄ разом з Аграмунтом. Як відомо, делегація російських депутатів перебуває під санкціями ПАРЄ, які були накладені на неї у квітні 2014 року через анексію Криму.

Попередній матеріал
Парубій розповів, які законопроекти Рада розгляне на останньому пленарному тижні
Наступний матеріал
Мешканці п'ятиповерхівки в Маріуполі пережили потоп і вибух газу – тепер бояться, що вона розвалиться