українська нашивка військові np.pl.ua

Західні країни не дають Україні летальну зброю, боячись можливої ескалації на Донбасі - експерт

  Західні країни не надають Україні летальну озброєння, оскільки бояться можливої ескалації конфлікту на Донбасі, але це помилковий аргумент, і така політика не призведе до результатів, констатував американський експерт в області безпеки і оборони Філіп Карбер

  "Три роки країни Заходу спостерігають за цим конфліктом. Вони визнають російську агресію, вони підтримують Україну, але не хочуть гучної ескалації. Вони не хочуть надавати летальне озброєння, оскільки впевнені, що це призведе до ескалації і Росія буде змушена відповідати на цей крок так само", - сказав він на прес-конференції у вівторок в Києві, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  Разом з тим Карбер підкреслив, що це - помилковий аргумент, і така політика не призведе до результатів.

  "Протягом трьох років ми спостерігали, як збільшується військова присутність на західному кордоні Росії біля кордону України. Ми повинні знайти новий підхід, який на це відповідає. Стабільність і безпека Європи залежить від пошуку нового підходу, і того, що ми не дозволимо продовжувати ці дії Росії", - сказав експерт.

  Карбер також уточнив, що військові дії на Донбасі доводять, що даний конфлікт знаходиться в активній фазі. "Після активних бойових дій, які було восени і влітку 2014-2015 років, на цей момент інтенсивність дещо знизилася, проте вона і зараз досить висока. Не можна говорити, що це заморожений конфлікт - це справжня традиційна війна з інтенсивним використанням артилерії, з бойовими зіткненнями на рівні взводів", - зазначив він.

  Експерт відмітив, що українська армія продовжує нарощувати свій бойовий потенціал. За його словами, протягом 20 років на армію в Україні ніхто не звертав уваги, військова техніка продовжувала руйнуватися, однак в 2014 році не без допомоги волонтерів та небайдужих українські військові змогли протистояти агресії Росії.

  "Вони зупинили російський наступ в 2014 році, але за дуже високу ціну. Я особисто спостерігав, як проходили деякі бої, і це вражало. І, незважаючи на те, що Україна восени 2014 року в ході боїв втратила багато одиниць озброєння, західні країни не надали летальне озброєння", - додав експерт.

  Попередній матеріал
  "ЗА ЧАЙ.COM": "перший хіпстер" в уряді, заступник міністра економрозвитку Макс Нефьодов у ефірі "5 каналу" о 23:10
  Наступний матеріал
  Єврокомісія отримала мандат на перемовини щодо "Північного потоку-2"

  Під час зустрічі з Трампом Порошенко може домовитись про надання Україні легкої летальної зброї

  "Завжди перші": Спортивний журналіст розповів про "золотий фонд України"

  Парубій розповів про перспективи створення Балто-Чорноморського союзу

  Ми ще побачимо прапор України перед штаб-квартирою НАТО у Брюсселі – Парубій

  МЗС: Маємо беззаперечні докази застосування щодо українців у Росії тортур

  В Україну заходить лоукостер, що сполучить Київ та Баку