twitter.com/andriyparubiy

Парубій розповів про перспективи створення Балто-Чорноморського союзу

Про це йшлося на прес-конференції спікера парламенту Андрія Парубія у вівторок, 27 червня

"Важлива співпраця країн Балто-Чорноморського поясу – країн Балтії, Румунії, Польщі, України, Грузії, можливо Молдови. Ці країни мають дуже багато спільного з питань безпеки – усі вони межують з РФ і всі дуже глибоко розуміють питання викликів, що стоять перед нашими регіонами та рівень загрози від Путіна", - заявив Парубій. 

  • Інфраструктурна співпраця

"Але також ця співпраця надзвичайно цікава з питань інфраструктурних об’єктів і транзитних проектів. Зараз реалізується один дуже важливий інфраструктурний проект "ViaCarpаtia". Це дорога, автобан, який поєднує Чорне море і Балтійське море. І який має розгалуження, які в тому числі, охоплюють Україну. Але також Грузія має дуже цікавий проект співпраці з Китаєм, ЗВТ з Китаєм, і угоду з Азербайджаном для того, щоб одна з гілок "Шовкового шляху" проходила через Грузію. Від Грузії до України транзит і від України транзит – як по вісі південь-північ, так і по вісі схід-захід – робить неймовірно великі перспективи для транзитного потенціалу і України, і всіх країн цього поясу", - відзначив спікер ВР.

  • Енергетична співпраця

Він також наголосив: "І, звичайно, надзвичайно важлива є енергетична співпраця у цьому поясі. Коли я був у США, ми дуже багато часу віддали на те, аби визначити співпрацю США по постачанню в Україну скрапленого газу. В Балтії, на території Польщі, буквально тиждень тому на їхній LNG-термінал вже прийшов танкер скрпаленого газу. Зараз ми реалізовуємо проект побудови газопроводу між Україною і тим LNG-терміналом. Американська сторона переконана, що ціни, які будуть на газ, – будуть набагато нижчими за ті, які сьогодні є на ринку в Європі. Тому це питання і економічної вигоди, і  енергетичної безпеки. І це теж та співпраця, яка має великий потенціал у Балто-Чорноморському поясі. І тому регіональна співпраця, на моє переконання, має великий потенціал, який ще не використаний. І Європа-Карпати, і Балто-Чорноморський союз – це ті проекти, які я буду і надалі ініціювати".

Як повідомив Парубій, вже є домовленість про створення міжпарламентської асамблеї тих восьми держав, які можуть увійти до Балто-Чорноморського союзу.

Попередній матеріал
Ми ще побачимо прапор України перед штаб-квартирою НАТО у Брюсселі – Парубій
Наступний матеріал
Під прикриттям ППО та димів: як ЗСУ тренувались танки переправляти – вражаюче відео